Обирай пісні. Визначай переможця

РФ планує кібератаки на сервери ЦВК, щоб поставити під сумнів легітимність виборів – розвідка

27.03.2019 р., 17:28

Російська Федерація планує провести безпрецедентні кібератаки на сервери ЦВК та окружних виборчих комісій України у день президентських виборів з метою поставити під сумнів легітимність виборчого процесу. Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України у доповіді "Загрози втручання РФ у виборчий процес в Україні".

Розвідка зазначає, що РФ буде розхитувати ситуацію з метою реваншу проросійських сил, використовуючи при цьому різноманітні заходи впливу на перебіг виборчого процесу і підрахунок голосів під час президентських, а у подальшому – і парламентських виборів в Україні.

Сценарій кібервтручання РФ для впливу на результати виборів Президента України та ситуацію в нашій країні після оголошення підсумків президентської кампанії передбачає: масовані DDoS-атаки на сервери міністерств і відомств, втручання у роботу комп’ютерів опозиційних політичних сил з подальшим "оприлюдненням" їхніх результатів, впровадження шкідливого програмного забезпечення та моніторинг вразливостей у системі кіберзахисту обʼєктів критичної інфраструктури.

З метою поставити під сумнів легітимність виборчого процесу, спецслужби РФ також планують:

– зараження "вірусом-закладкою", здатним спотворювати статистичні дані серверів і комп’ютерів виборчих округів і дільниць;

– за допомогою програм-шкідників перешкоджати передачі даних до ЦВК та централізованого підрахунку голосів у режимі он-лайн;

– одночасні масштабні екзит-поли на території України та "паралельний підрахунок" голосів на Сході і Півдні України, що нібито демонструватимуть навмисне заниження Центральною Виборчою Комісією кількості голосів, відданих за проросійських кандидатів;

Крім того, розвідка прогнозує застосування Росією таких типів впливу на результати виборів, як провокації на дільницях, активізація агентури, здійснення вогневих провокацій з окупованих територій, використання медіа-технологій, вкиди дезінформації атаки на державні ЗМІ тощо.

Нагадаємо, вибори президента України заплановані на 31 березня. Центральна виборча комісія України створила 199 окружних виборчих комісій для проведення виборів президента України. Дільничні виборчі комісії мають бути сформовані до 12 березня. ЦВК 8 лютого завершила реєстрацію, тоді було 44 кандидатів у президенти.  Зараз балотуються у президенти 39 кандидатів.

Фото: Дзеркало тижня

РФ планує кібератаки на сервери ЦВК, щоб поставити під сумнів легітимність виборів – розвідка

Новини по темі