Обирай пісні. Визначай переможця

Євросоюз закликав Росію звільнити українського політв'язня Павла Гриба

22.03.2019 р., 15:48

Європейський Союз вимагає від РФ звільнити Павла Гриба і надати йому медичну допомогу. Відповідну заяву у п’ятницю поширив речник ЄС. Текст документу оприлюднений на сайті Служби зовнішніх зв’язків Євросоюзу.

У документі згадується, що тяжко хворий 20-річний громадянин України Павло Гриб був викрадений на території Білорусі представниками російської влади у серпні 2017 року і з того часу перебував в ув’язненні в Росії.

Сьогодні російський суд виніс вирок про позбавлення волі Павла Гриба на шість років на підставі "підтримки тероризму".

"Європейський Союз очікує, що Павло Гриб буде негайно звільнений і отримає доступ до спеціальних медичних послуг, які йому потрібні. До тих пір, поки він залишається у в'язниці, українським лікарям необхідно дозволити побачити його, як того вимагає рішення Європейського суду з прав людини" — йдеться в стейтменті European Union External Action.

Нагадаємо, Українця звинувачують у тому, що він нібито схиляв росіянку Тетяну Єршову до вчинення теракту в одній з російських шкіл. 24 серпня 2017 року російські спецслужби викрали його на території Білорусі.

Сьогодні Павло Гриб оголосив голодування після зачитання йому вироку в російському суді.

Також після вироку Міністерство закордонних справ України назвало рішення російського суду про позбавлення волі українця Павла Гриба незаконним та висловило протест.

Фото: ТСН

Євросоюз закликав Росію звільнити українського політв'язня Павла Гриба

Новини по темі