Лікар-алерголог розповіла, що таке безглютенове борошно та яким пацієнтам його рекомендують

Лікар-алерголог розповіла, що таке безглютенове борошно та яким пацієнтам його рекомендують

Все частіше останнім часом доводиться чути про алергію на глютен. Що це за проблема та як з нею жити, в ефірі "ДеньПРО" розповіла лікар-алерголог Ольга Наумова.

Ведучі:

В’ячеслав Ільїн, Ганна Матвійчук

Ольга Наумова насамперед зазначила, що існує три різних захворювання, які об’єднує спільне обмеження: людям з такими захворюваннями не можна вживати глютен.

"Є таке поняття, як алергія на пшеницю або глютен, а ще є два таких захворювання, як целіакія та непереносимість глютену без целіакії", – розповіла лікарка.

Хоча традиційно вважається, що такі люди не можуть їсти хліб чи радувати свій шлунок млинцями, це не зовсім правда, зауважила алерголог.

"Існують безглютенові злаки, і саме з них можна робити безглютенові млинці та інші страви. Це рис, кукурудза. Також є альтернативні безглютенові злаки, які останнім часом стають популярними в Україні, і з яких теж можна готувати безглютенові страви: це амарант, сорго та теф", – поділилась Ольга Наумова.

Вона зазначила, що варто відрізняти безглютенове борошно, яке радять таким пацієнтам, від звичайного кукурудзяного або рисового борошна.

"Безглютенове борошно – це не просто борошно, а перевірене борошно, у якому точно у процесі виготовлення не контамінується глютен. Тому що якщо на виробництві водночас виробляється звичайне пшеничне борошно, воно може стате причиною забруднення безглютенового борошна. Тому треба купувати не рисове чи кукурудзяне борошно, а саме безглютенове, перевірене борошно, яке гарантуватиме пацієнтові безпеку", – пояснила алерголог.

Лікарка додала, що українські виробники вже теж починають виробляти безглютенове борошно різних видів.

"Єдине що поки наші виробники не пройшли сертифікацію по безглютену. Але в Україні вже теж є вибір такої продукції. І це радує, бо імпортна продукція не завжди доступна покупцям", – підсумувала лікарка.

Нагадаємо, раніше біологиня розповіла, який хліб є корисним.

Фото pixabay.com