Мобільний додаток

Гусєв про "справу Гладковського": має відбутись слідство і публічна комунікація

1.03.2019 р., 14:05

Заступник міністра оборони України 2015-2016 роках Юрій Гусєв прокоментував "справу Гладковського", зауваживши, що має відбутись слідство і публічна комунікація щодо цього питання. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" він також наголосив, що звіти "Укроборонпрому" свідчать про те, що Україна більше не закуповує військові запчастини у Росії. Проте якщо це не так, то нам потрібна допомога міжнародних партнерів для прискорення модернізації української техніки.

Ведучий:

Роман Коляда

"Перше, що б хотів зазначити, що особисто я та багато моїх колег з повагою ставимось до будь-яких журналістських розслідувань, у тому числі до розслідування Дениса Бігуса. Ігнорувати це неможливо і неприпустимо у демократичному суспільстві", — зазначив Юрій Гусєв.

Гусєв зауважив, що "у 2014-15 роках без того, що волонтери на собі перевозили бронежилети для військових, ківерові шоломи, а також завозили за непрозорими схемами запчастини для техніки у Збройних силах — це факт. Більше того, завдяки цьому Збройні сили могли стримувати агресію Російської Федерації у 2014-15 роках".

Юрій Гусєв вважає, що має відбутись слідство і дуже якісна, публічна комунікація щодо цього питання.

"Я вважаю, що має відбутись слідство і дуже якісна, публічна комунікація, тому що суспільство вимагає інформацію про те, яким чином відбувались ці речі. І відповідь на це, безумовно, має бути публічна. Крім того, я переконаний в тому, що має відбутись слідство, я знаю, що воно розпочато. Я підтримую рішення про тимчасове відсторонення Олега Гладковського та інших учасників цього журналістського розслідування на час слідства. Я переконаний, що слідство має поставити крапки над "і", — сказав він.

Гусєв також повідомив, що звіти "Укроборонпрому" свідчать про те, що Україна більше не закуповує військові запчастини у Росії. Проте якщо це не так, то нам потрібно допомога міжнародних партнерів для прискорення модернізації української техніки.

"Наскільки мені відомо за інформацією від посадових осіб "Укроборонпрому", то у 2017-2018 роках залежність від запчастин з боку Російської Федерації була зменшена до мінімуму, а у 2018 році я бачив звіти, які говорять про те, що "Укроборонпром" більше не закуповує запчастини у Росії. Якщо це не так, то давайте дамо оцінку цій діяльності і щиро визнаємо, що нам потрібна допомога країн-членів НАТО, наших міжнародних партнерів по прискоренню модернізації української техніки, у першу чергу, з переходом на стандарти НАТО", — додав Гусєв.

Нагадаємо, 25 лютого журналісти bihus.info оприлюднили розслідування, в якому йдеться, що нібито Ігор Гладковський, син першого заступника голови Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн, а може бути і вдвічі більшим.

Прослухати повну версію.

Новини по темі