Обирай пісні. Визначай переможця

Мистецький проект "Шлях до Свободи" — на Українському радіо

20.02.2019 р., 12:24

20 лютого в Будинку звукозапису Українського радіо відбудеться мистецький проект "Шлях до Свободи", присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної сотні.

Цей проект створено за мотивами книжки Оксани Забужко "Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву", що розповідає про Революцію Гідності. Мистецький проект можна буде почути наживо на Радіо Культурі о 19:00 і побачити телеверсію на телеканалах Суспільного мовлення UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА о 21:20.

Для дійства на сцені зберуться корифеї мистецтва, яким небайдужа боротьба за свободу нашого народу. Сестри ТельнюкГалина й Леся в п'яту річницю протистояння співатимуть пісні Майдану та про Майдан.

"Ця програма для нас усіх є певним екзаменом і перевіркою на нашу власну свободу й внутрішню відвагу. Тому що слухаючи історії цих людей, які стояли там на Майдані, пости простих людей, опубліковані в соцмережах у той день, у ту хвилину, тієї миті, кожен із нас прирівнює своє життя до їхнього. Що ми зробили за цих п`ять років? Як ми змінилися?" — поділилася Леся Тельнюк.

Галина Тельнюк вважає цей проект одним із найважливіших для них: "Цей мистецький проект — шлях до свободи кожного з нас. Тим паче учасників проекту: ми йшли до нього довго, від початку Революції Гідності до сьогоднішніх днів. Ми змінювалися, не зраджували собі й закликаємо всіх пам'ятати, що свобода є в кожному з нас. Такі мистецькі акції допомагають нам це робити, вони повертають наше людське обличчя, нашу силу й гідність. Для нас це один із найважливіших проектів".

Спогади учасників Майдану читатимуть зі сцени актор Назар Стригун і народний артист України, міністр культури України у 2014 році, учасник Майдану Євген Нищук.

"Змінилася країна, змінилося ставлення людей: індивідуальна відповідальність кожного за те, що відбувається навколо нього. Це дуже суттєві речі. Це фундамент кожної людини, яка не живе поняттями радянської масштабної системи. Ця барикада, яку ми обстоювали на території свободи, вона породила нову якість розвитку України. Ми змінили країну, а точніше — герої, які загинули. Більшість із них я особисто знав. І потім, після трагічних подій, аналізуючи, я розумію: очевидно, це була їхня місія самопожертви заради гідності, свободи. Заради того, щоб стерти стереотип, повішений на українців, що вони надто обережні й незалежність України легко далася в 1991-му. Усе, ми пролили достатньо крові й на Майдані, і на Сході України. Для мене це дуже важливий і рідний проект. Усі спогади, які я тут читаю, фактично це й мої спогади. Вони абсолютно збігаються з моїми відчуттями та моїми спогадами. Отже, ми всі були переживали однакові емоції й думки. І це не можна зраджувати. Не можна дозволяти, щоб ці події хтось зневілював, в ім'я пам'яті наших героїв. Якість Майдану 2013-2014 років була в тому, що ми стояли не за політиків. Ми стояли і герої гинули за нову країну: гідну, без принижень, де людина ставиться понад усе", — ділиться враженнями про мистецьку акцію Євген Нищук.

Музичний супровід вечора — Академічний хор імені Платона Майбороди, Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо на чолі з диригентом Володимиром Шейком, відомий кримськотатарський скрипаль із Канади Ескендер Бекмамбетов. Мистецький проект проходитиме в жанрі реквієм, де оплескам немає місця.

Фото Володимира Вікарчука

Мистецький проект "Шлях до Свободи" — на Українському радіо

Новини по темі