Мобільний додаток

Як переселенцям проголосувати на виборах — роз’яснення експерта

6.02.2019 р., 14:13

Державний експерт Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Ігор Конєв в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень", як внутрішньо переміщеним особам проголосувати на виборах.

Ведуча:

Галина Бабій

"Законодавство передбачає, що існує процедура тимчасової зміни місця голосування. Загальний підхід полягає втому, що людина голосує там, де вона прописана, за зареєстрованим місцем проживання. Зрозуміло, що у більшості внутрішньо переміщених осіб зареєстроване місце проживання залишилось на окупованих територіях. Абсолютна більшість внутрішньо переміщених осіб залишають зареєстровані на окупованих територіях", — зазначив Ігор Конєв.

Він зауважив, що для України як держави вигідно, аби внутрішньо переміщені особи залишались зареєстровані там.

"Для України як держави вигідно, щоб вони залишались зареєстровані там, бо коли почнеться процес реінтеграції, будуть проведені місцеві вибори на тій території. І люди, які зараз є внутрішньо переміщеними особами, зможуть повернутися і проголосувати", — сказав Конєв.

На цю тему — Вибори 2019: як проголосувати не за місцем прописки

Він зауважив, що порядок зміни голосування під час виборів президента затверджено Центральною виборчою комісією.

"Достатньо прийти у відділ ведення реєстру виборців при районних чи міський адміністраціях, сказати, що ви хочете змінити місце голосування і показати паспорт, у якому зареєстроване місце проживання. Протягом 15 хвилин вам роздрукують заяву, яку ви підпишете, і вам видадуть посвідчення, в якому вказано, що вам змінено місце голосування з вказанням тієї виборчої дільниці, на якій ви хочете проголосувати. Цей порядок зміни голосування затверджено Центральною виборчою комісією", — пояснив Конєв.

Читайте також — Жителі ОРДЛО зможуть проголосувати на виборах президента — ЦВК

Ігор Конєв зауважив, що "щодо парламентських виборів, проблема полягає у чинному законодавстві, оскільки виборча система до парламенту в Україні є змішаною. Якщо внутрішньо переміщені особи, якщо вони не голосують у своєму виборчому окрузі, захочуть проголосувати не у своєму окрузі, заміть двох бюлетенів, вони отримають один у громаді, де вони проживають, тільки за партію. Це можна змінивши, внісши відповідні поправки до закону".

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія оголосила про початок виборчого процесу з 31 грудня 2018 року, 8 лютого спливає термін прийняття рішень про реєстрацію кандидатами в президенти або про відмову в реєстрації. Вибори президента призначено на 31 березня.

Прослухати повну версію. 

На фото — державний експерт Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Ігор Конєв

Як переселенцям проголосувати на виборах — роз’яснення експерта

Новини по темі