Мобільний додаток

В'ятрович про присвоєння Бандері Героя України: це звання вже значною мірою скомпрометоване

6.12.2018 р., 14:58
Звання "Герой України" занадто скомпрометоване для того, щоб присвоювати його Степану Бандері. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі “Сьогодні.Вдень” висловив директор Український інститут національної пам’яті Володимир В’ятрович.
 
"В мене є радше зауваження у вирішенні цієї проблеми не до Степана Бандери, який, як на мене, звісно заслуговує на місце серед національних героїв України, а до звання "Герой України". Як на мене, це звання вже значною мірою скомпрометоване тим, що його надавали дуже різним людям, навіть тим, які зараз борютьяся проти української держави. Я не певен, що присвоєння його Степану Бандері щось додасть до розуміння і до відзначення Степана Бандери як людини, яка відіграла справді дуже важливу роль в українській історії”,— вважає Володимир В’ятрович.  
 
Нагадаємо, 5 грудня група народних депутатів  зареєстрували проект постанови, згідно з якою, провідникові ОУН Степану Бандері хочуть повернути звання Героя України.
 
Зазначимо, у січні 2010 року президент Віктор Ющенко наприкінці своєї каденції підписав відповідний указ про присвоєння Бандері звання Героя України посмертно. У квітні того ж року, після перемоги на президентських виборах 2010 року Віктора Януковича, Донецький окружний адміністративний суд ухвалив рішення, яким визнав незаконним присвоєння Бандері відповідного звання.  
 
Слухати повну версію.

Новини по темі