Мобільний додаток

Статут Української церкви має затверджувати сама церква — Юраш

2.12.2018 р., 19:12

Статут Української церкви має затверджувати сама церква, тому наразі не затверджено остаточний текст, а лише основні положення, переконаний директор департаменту у справах релігії та національностей Мінкультури Андрій Юраш. Про це він розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Україна. Сьогодення".

Ведучий:

Сергій Стуканов

"У Константинополі було ухвалено текст Томосу — документу, який визначає форму, структуру майбутньої помісної церкви. Стосовно Статуту, то ще не затверджено остаточно тексту. Це й не могло бути зроблено, бо мова йде про самостійну помісну церкву і її статутні документи має і може затверджувати сама церква. Тобто було затверджено певні положення, принципи церковної організації, які випливають з Томосу", — зазначив Андрій Юраш.

На цю тему — Георгій Коваленко: немає проблем в тому, що текст Томосу не оприлюднили

Він пояснив, що "текст Томосу стане відомий для громадськості, для широкого загалу в часі остаточної легітимізації і приїзду новообраного глави до Стамбула, і після служби з патріархом Варфоломієм він це отримає".

Також Андрій Юраш висловив думку, що протягом наступного тижня буде відомо дату Об’єднавчого Собору.

Нагадаємо, 29 листопада Синод Вселенського патріархату схвалив текст Томосу про надання автокефалії українькій церкві.

27 листопада у Стамбулі почалося триденне засідання синоду Вселенського патріархату.  11 жовтня синод вирішив продовжити процедуру надання Томосу Україні. Також синод визнав незаконною анексію Київської митрополії у 1686 році і зняв з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета анафему.

Прослухати повну версію розмови.

Новини по темі