Мобільний додаток

Журналіст про блокування Росією Азовського моря: в України мало шансів щось довести

2.12.2018 р., 15:11

В України мало шансів щось довести щодо блокування Росією Азовського моря. переконаний журналіст-розслідувач Володимир БойкоПро це він розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Плюс-мінус".

Ведучий:

Олександр Піддубний

"В України мало шансів щось довести. З юридичної точки зору є три складові. По-перше, не було чітко зафіксовано морський кордон між Росією та Україною, тобто кордону немає. Україна не може ніяк пояснити й обґрунтувати той факт, що Росія порушує встановлені кордони", — зазначив Володимир Бойко.

"Чи може Україна використовувати якісь міжнародні норми, говорити., що межах дванадцятимильної території знаходяться наші води? Також, ні. В 2003 році Україна і Росія уклали договір, яким оголосили Азовське море і Керченську протоку внутрішніми водами, на які не поширюються міжнародна юрисдикція міжнародного морського арбітражу", — пояснив журналіст.

Володимир Бойко також прокоментував, що якщо Україна піде в якийсь міжнародний арбітраж, виникнуть питання, чому наша держава не почала врегульовувати це питання значно раніше.

"Третій момент. Дуже важливим є контекст, а не тільки договір. Відповідно до контексту арбітражні органи, міжнародні суди застосовують такий принцип, як правозастовуюча практика, тобто як Україна поводила себе раніше. У листопаді вона раптом стала говорити, що вона не повинна вимагати у Росії дозволу на прохід через Керченську протоку. А до цього вона брала дозволи. Зараз, якщо Україна піде в якийсь міжнародний арбітраж, будуть запитання, чому це не було зроблено раніше, коли будувався Керченський міст, ви розуміли, що Росія захопить повністю цю акваторію і буде регулювати судноплавство", — наголосив Бойко.

Нагадаємо, росіяни заблокували Азовське море і одночасно —порти Маріуполя та Бердянська. Під загрозою порти Одеси та Миколаєва.

26 листопада Парламент запровадив воєнний стан на частині території України, який триватиме 30 діб. Воєнний стан запроваджується у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях і внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

25 листопада у районі Керченської протоки прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран українського рейдового буксиру.  Російські сили також відкрили вогонь, внаслідок чого шестеро українських військових зазнали поранень. Кораблі "Бердянськ", "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" з екіпажами були доставлені в Керч.

За словами уповноваженої Росії з прав людини Тетяни Москалькової, у Керченській протоці було затримано 24 українських моряка.
 
30 листопада всіх українських моряків, заарештованих київським районним судом окупованого Сімферополя, відправили до Москви.
 
Прослухати повну версію розмови.
Журналіст про блокування Росією Азовського моря: в України мало шансів щось довести

Новини по темі