Мобільний додаток

Реакція світу на агресію Росії в Азовському морі "неадекватно м'яка" — Геращенко

27.11.2018 р., 13:06

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає неадекватно м'якою реакцію світового співтовариства на агресивні дії Росії проти українських кораблів 25 листопада.

Про це вона заявила у Facebook.

"Я вважаю, що реакція світу на новий факт відкритої агресії Росії проти України поки що неадекватно м'яка і не враховує рівень можливих загроз. Зараз потрібна мобілізація наших дипломатичних зусиль і більш рішуча апеляція до негайного звільнення моряків, українських суден, гарантії безпечного судноплавства й економічної діяльності в Азовському морі, нові санкції проти РФ", — написала Геращенко.

Вона також додала, що до ООН, Європарламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, НАТО, ОБСЄ, ГУАМ і національних парламентів держав буде направлено звернення у зв'язку з черговим актом агресії Росії проти України, ухвалене Верховною Радою напередодні.

"Верховна Рада 272 голосами підтримала звернення України до міжнародних інституцій, парламентів світу та міжпарламентських асамблей. Сьогодні дипломатичними каналами це звернення буде направлене до партнерів", — додала вона.

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Як повідомили у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран українського рейдового буксиру.  Російські сили відкрили вогонь, внаслідок цих дій шестеро українських військових зазнали поранень.
 
Українські кораблі захопили спецпризначенці Росії. Згодом стало відомо, що захоплені кораблі перебувають в Керчі. 
 
Натомість російська сторона заявила про порушення українськими кораблями кордону. У Кремлі інцидент в Азовському морі назвали "дуже небезпечною провокацією".
 
За словами уповноваженої Росії з прав людини Тетяни Москалькової, у Керченській протоці було затримано 24 українських моряка.
 
Після цих подій президент України Петро Порошенко закликав парламент запровадити воєнний стан.
 
26 листопада парламент запровадив воєнний стан на частині території України, який триватиме 30 діб. Як заявив у сесійній залі президент Порошенко, воєнний стан запроваджується у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській областях і внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Новини по темі