Мобільний додаток

Процес надання Томосу про автокефалію є нав’язаним і штучним — УПЦ МП

13.11.2018 р., 17:36

Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату наголошує, що процес надання Томосу про автокефалію є "штучним і нав’язаним ззовні".

Про це йдеться у постанові собору УПЦ МП від 13 листопада 2018 року.

У постанові також йдеться, що процес надання Томосу про автокефалію "не принесе реальної церковної єдності та поглибить розділення і посилить конфлікти серед народу України".

"За таких умов долучення єпископату, духовенства та мирян Української православної церкви до цих процесів вважаємо неможливим", — вважає собор.

Собор єпископів також констатує, що "незаконні дії Константинопольського патріархату призводять до глибокої церковної кризи як в Україні, так і в світовому православ'ї".

Крім того, у постанові зазначається, що євхаристичне спілкування з Константинопольським патріархатом на даний час є "неможливим і припиняється".

Читайте також — Об’єднання українських православних церков відбудеться добровільно

Нагадаємо, що сьогодні була запланована зустріч єпископів із президентом України Петром Порошенком, ала вона була зірвана. Речник УПЦ КП Євстратій Зоря заявив, що Московський патріархат влаштував демарш. За його словами, керівництво Московського патріархату "подемонструвало всім, що воно, відчуваючи за собою "плече Москви", відверто зневажає не просто Петра Порошенка, а президента України і в його особі - державу, главою якої він є". Водночас в УПЦ МП заявили, що Порошенко відмовився провести з ними зустріч на території Києво-Печерської лавра. У Порошенка наразі не коментували цю ситуацію. 

Процес надання Томосу про автокефалію є нав’язаним і штучним — УПЦ МП

Новини по темі