Мобільний додаток

Експерти підсумували роботу місії МВФ в Україні та ухвалення Держбюджету

21.09.2018 р., 14:54

Ухвалення Держбюджету-2019 та отримання траншу від МВФ прокоментували в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк та політолог Світлана Кушнір.

Як оцінюєте ухвалення бюджету?
 
 
на фото: Світлана Кушнір
 
Світалана Кушнір: Він поданий вчасно дугий рік поспіль. І це не просто перемога, це успіх, тому що Кабмін вчасно виконує норми вказані у законодавстві. Сьогодні після години запитань до уряду Володимир Гройсман презентував основні параметри як ми будемо жити наступний рік. Потрібно нагадати, що з 2018 року ми почали формувати бюджет у середньостроковій перспективі, на три роки. Тому всі показники на 2019 рік розраховуються з у рахуванням на перспективи на 2020 рік. Гройсман наголошував, на 2019 рік припадає найбільші виплати по зовнішнім запозичинням.
 
 
на фото: Андрій Миселюк
 
Андрій Миселюк: Це бюджет перед яким стоять два найбільших виклика. Перший - це передвиборча кампанія. Оскільки депутати будуть вписувати туди свої бажання, готуючись до великого торгу: в обмін на підтримку цього бюджету вони хочуть отримати гроші на свої округи. І друге - це виплати зовнішніх кредитів. У наступному році, якщо я не помиляюся, це 6.5 мільярдів. І це свідчить, що ситуація дуже серйозна, адже навіть у цьому місяці Гройман відкрито казав, що знаходимосчя перед загрозою дефолту. І якщо не буде траншу від МВФ. то загроза дефолту стане реальною.
 
Стабільний курс валюти залежить і від траншу МВФ. Як виглядає зараз ситуація щодо переговорі про траш?
 
Світалана Кушнір: Предстаник траншу сказав, що місія закінчила своє технічне перебування і майданчик переговорів переміщається до Вашингтону. Є інформація, що все таки узгодили підвищення відсотків на газ, приблизно це становитеме 23%. Але будь-яка місія закінчується спільним комюніке, а його не було.
 
Андрій Миселюк: Ситуація серйозна. Оскільки вже влітку довелося брати запозичення на зовнішніх ринках, а ми взяли їх під космічні 9%. Це свідичить про те, що у нас немає інших можливостей отримати дешеві запозичення, окрім кредиту МВФ. Але за теперішньої ситуації ймовірність отримання транша більше 90%.
 

Прослухати повну версію розмови.

 

 

Слухайте програму "Сьогодні. Вдень" по буднях з 13.00 до 15.00!

Експерти підсумували роботу місії МВФ в Україні та ухвалення Держбюджету

Новини по темі