Обирай пісні. Визначай переможця

Микола Давидюк: для політичних лідерів призначення нових членів ЦВК дуже важливе

6.07.2018 р., 14:24

Про підсумки пленарного тижня розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Що відбулося цікавого у Верховній раді за останній тиждень? Що вирішили з оновленням складу Центральної виборчої комісії?

Замість того, щоб показати, що до ЦВК набираються професіонали, продовжуються політичні торги. За три роки можна було вже призначити склад ЦВК, але цього не відбулося. Всі вони грають в одну гру - всі хочуть своїх.  Парламент практично зупинив роботу. Президентська фракція оголосила страйк - у БПП відмовились голосувати, доки решта депутатів не погодиться призначити новий склад Центральної виборчої комісії.

Це не те питання, де депутати мали б робити такі політичні скандали. Все могло бути набагато простіше. Проголосувати за тих людей, яких поважають в суспільстві і рухатися вперед, ухвалювати якісь закони, а не намагатися довести в кого більше квот, хто кому більше товариш.

Що ви думаєте щодо припущень Народного фронту про те, що якби було проведено ротацію ЦВК, тоді у президента буде більше підстав оголосити дочасні парламентські вибори?

Президент не проти розпустити парламент, але нині він дуже прагматично на це дивиться виключно з точки зору отримання більшої кількості голосів на виборах. Але парламент показав, що може обійтися без підтримки президента у вирішенні цих питань і показав альтернативний сценарій.

Наступного тижня - останній пленарний тиждень парламенту, чи буде вирішене питання ротації ЦВК?

Для політичних лідерів питання призначення членів ЦВК дуже важливе. Вони бачать його не з точки зору демократичних інституцій, а як інструмент фальшування виборів. Проблема у тому, що у парламенті може не бути достатньої кількості депутатів, щоб проголосувати.

Микола Давидюк: для політичних лідерів призначення нових членів ЦВК дуже важливе

Новини по темі