Мобільний додаток

Мін'юст стягнув майже 90 млн боргів із виплати зарплати

6.06.2018 р., 08:30
Виконавці Міністерства юстиції України за два місяці стягнули 89 мільйонів гривень боргів із виплати зарплати.
 
Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, інформує прес-служба відомства.
 
"Тільки за 2 місяці роботи виконавці Міністерства юстиції стягнули 89 млн грн на користь майже 6,5 тис. працівників", - зазначив Петренко.
 
Зокрема, зауважив він, ліквідовано мільйонні борги із зарплати ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" - 12,6 млн грн на користь 501 працівника, КП "Підприємство комунальної власності" - 6,9 млн грн на користь 228 працівників, ДП "Рівненський облавтодор" - 3,8 млн грн на користь 741 працівника, ПАТ "Мелітопольгаз" - 3 млн грн на користь 70 працівників, ПАТ "исичанськвугілля" - 2,5 млн грн на користь 118 працівників.
 
Зазначається, що найкращі результати зі стягнення заборгованостей із зарплати продемонстрували у Запорізькій, Рівненській, Луганській, Донецькій, Львівській, Черкаській, Київській, Харківській областях та місті Києві. Таким чином, додав Петренко, відділом ДВС центрального апарату Мін'юсту забезпечено виплату працівникам різних компаній понад 12 млн гривень.
 
"Втім, як і у випадку з кампанією по стягненню аліментів, мобільні групи - не єдиний засіб впливу на недобросовісних роботодавців. Мін'юст запустив електронний реєстр підприємств-боржників із виплати зарплат. Він є публічним, відтак всі контрагенти тієї чи іншої компанії зможуть дізнатися про існуючі проблеми і подумати, чи варто мати справу з такими бізнесменами. Тож боротьба триває на всіх фронтах і ми не збираємося зупинятися. Право громадян на оплату праці є невід'ємним і жоден роботодавець не повинен ним нехтувати", - підкреслив міністр юстиції.
 
Петренко заявив, що борг підприємств перед співробітниками перевищує 2 млрд грн, а в органах виконавчої служби на виконанні перебуває 16 тис. виконавчих документів про стягнення заробітної плати на суму 398 млн грн.
 
Серед найбільших боржників за словами міністра - Харківське державне авіаційне виробниче підприємство із сумою боргу 74,3 млн грн, ПАТ "Футбольний клуб "Металіст" - 47,7 млн грн, ПАТ "Запоріжжяобленерго" - 16,9 млн грн.
 
"Це лише вершина айсбергу. У кожній області є свої "рекордсмени", які нехтують законними правами працівників. Мін'юст усвідомлює важливість вирішення проблеми заборгованості із зарплат. Саме тому ми взяли курс на посилення роботи органів ДВС у цьому напрямку", - зазначив міністр юстиції.
 
Петренко нагадав, що кампанія з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати стартувала 2 квітня 2018 року. В усіх регіонах створено штаби з контролю виконання рішень про стягнення заборгованості. У найбільш проблемних регіонах розпочали роботу мобільні спецгрупи.
Мін'юст стягнув майже 90 млн боргів із виплати зарплати

Новини по темі