Мобільний додаток

Як створюються аудіоказки на онлайн-каналі Українського радіо UA: КАЗКИ?

15.03.2018 р., 15:13

Ще один канал Суспільного радіо – UA: КАЗКИ – це цілодобове озвучення авторських, українських народних та світових казок українською мовою з музичним супроводом та шумовими ефектами. Казки можна слухати і дорослим і малим 24 години онлайн.

"Насамперед – це дитяча аудиторія серед наших радіослухачів, що дуже важливо. Увесь колектив Українського радіо радо підтримав цю пропозицію. Радіожурналісти, ведучі програм з ентузіазмом самі записують і озвучують казки. До них долучилися письменники, актори театру і кіно, відомі українці. Прекрасно й те, що до цієї пропозиції доєднався генеральний продюсер цифрових платформ Дмитро Хільченко, аби ця програма з’явилася з підкастами. Як тільки запустили цей канал, я побачив за коментарями, що це важливий і потрібний проект. На жаль, у нас дуже мало джерел, де можна почути казки українською мовою. До речі, та сама проблема з дитячими українськими піснями. Отож, запрошуємо батьків, дідусів з бабусями вмикати дітям й онукам цей канал", – сказала літературна редакторка радіоканалу UA:Казки Світлана Короненко.

Серед тих, хто начитував казки одні з перших – це відомі голоси Українського радіо Юрій Табаченко, Ярина Скуратівська,  Світлана Свиридко, Олександр Пірієв, Олена Григорович.

"Це прекрасна ідея! Ми всі з радістю її підтримали. Раніше у нас були програми "Вечірня колисанка", "Розкажи мені казку", але про подібний проект ще рік тому ми й думати не могли. Знаю, що у Польщі є подібна програма "Радіобайка". У нас прекрасна команда. Чудово працювати з режисером Костянтином Лаврентюком та музичним редактором Вадимом Царенком. Мені приємно  зустрічати гостей, які приходять у студію на запис. Здебільшого, в усіх, хто приходить озвучувати казки, є діти або онуки. Вони з великим задоволенням вибирають казку. Ви б бачили як світлішають і добрішають їхні обличчя. Схоже, що вони згадують своє дитинство. Із Харкова чекаємо на запис журналістку Інну Москвіну. Радо погодилася на озвучення казки медіаекспертка Діана Дуцик. Почувши про наші "Казки", до нас звернулася команда благодійного проекту "Казка про добре серце" (автор проекту Наталія Писаренко). Вони запропонували надати для нашого сайту свої казки на безоплатній основі.

Вірю, що найменші радіослухачі будуть вдячні нашій команді за такий подарунок", – розповідає генеральний продюсер Українського радіо Дмитро Хоркін.

Охоче озвучувати казки доєдналися – вокаліст гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк, учасник гурту "Dakhabraha" Марко Галаневич, лідерка гурту "Крихітка" Саша Кольцова, письменник Сергій Жадан, співачка Христина Соловій та Євген Малуха, відомий своєю озвучкою Альфа й Гомера Сімпсона.

"Звести казку з музикою – не така вже й проста робота. Не всяка музика згодиться для казки. Спіткнувся з тим, що не так у нас багато такої музики, під яку можна начитувати казку. Приємно, що я музикант, композитор. Отож, цей творчий проект надихнув мене ще й музику для деяких казок написати", - розповідає музичний редактор радіоканалу “Казки” Вадим Царенко.

Навіщо миші збираються на раду, а бджола рятує гусці життя? Як цап і лис ділили мішок моркви, а курочка врятувала півника? Коли з'явилось могутнє дерево баобаб, а лис вовку масло показав?Про все це можна дізнатися з найкращих українських та казок народів світу.

 "Вважаю, що мені пощастило взяти участь у цьому прекрасному проекті. Я начитувала польську народну казку "Цвіт папороті" у блискучому перекладі Марії Пригари. Казка легко сприймається. Написана короткими реченнями, так, аби дітки швидко запам’ятовували",  – поділилася думками письменниця, літературна оглядачка Українського радіо Леся Воронина.

"Всього озвучено 260 казок. Але сайт постійно буде поповнюватися", – додав генпродюсер Українського радіо Дмитро Хоркін.

На сайті UA:Казки також можна завантажити розмальовки до казок. Ілюстрації для проекту виконала Женя Гайдамака.

Новини по темі