Переглянути у мобiльнiй версiї
Мобільний додаток

Активісти вимагають прозорого обрання обмудсмана (аудіо)

13.03.2018 р., 19:10

До прозорого обрання нового Уповноваженого з прав людини закликають Верховну Раду представники кількох правозахисних організацій.

Нагадаємо, торік у квітні завершилась п’ятирічна каденція перебування на цій посаді Валерії Лутковської. Активісти Центру інформації про права людини, Української Гельсінської спілки з прав людини, Центру громадянських свобод, Кримської правозахисної групи прийшли сьогодні до будівлі Парламенту із закликом провести відкритий конкурс із публічним процесом обговорення пропонованих кандидатур.

З подробицями – Тетяна Власенко:

"Омбудсман - не товар, а Парламент не базар", "За права людини без політичних маніпуляцій" – такі написи на плакатах активістів. Вони  принесли до будівлі Парламенту три ялинки, які символізують трьох претендентів на посаду обмудсмана від політичних партій, каже представник Української гельсінської спілки Олександр Павліченко, Павліченко.

Правозахисники висловлюють побоювання, що обмудсман із політичного, а не експертного чи громадянського середовища, передовсім, опікуватиметься інтересами політиків, а не правами громадян, каже голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.  За її словами, депутати спровокували правову колізію, коли до Закону про регламент парламенту внесли зміни, які запроваджують відкриту процедуру голосування, тоді як спеціальний Закон про Уповноваженого каже про таємну – бюлетенями.

Правової колізії – немає, - каже  у відповідь голова Регламентного комітету і представник "Народного фронту" Павло Пинзеник. Він говорить, що голосуватимуть відкрито у сесійній залі.

Нового конкурсу з обрання обмудсмана, за словами депутата від БПП Ірини Луценко, теж чекати не варто.

Серед пропонованих нині кандидатур - Людимила Денисова, висуваниця "Народного фронту", Сергій Алексєєв - від Блоку Петра Порошенка і Андрій Мамалига – від Радикальної партії.  

Ірина Луценко не виключає, що питання обрання обмудсмана може опинитися на порядку денному у цей четвер. Каже, що нині тривають домовленості, за яке з кадрових питань голосувати спочатку, - за Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, як того хочуть у Народному фронті, чи за нового голову Нацбанку, - як наполягають у БПП".

Тетяна Власенко. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Активісти вимагають прозорого обрання обмудсмана (аудіо)

Новини по темі