Мобільний додаток

ВККС оголосила переможців конкурсу до нового Верховного Суду (Аудіо)

28.07.2017 р., 18:15

120 переможців конкурсу на посаду суддів нового Верховного Суду оголосила Вища кваліфікаційна комісія суддів. Як повідомив голова комісії Сергій Козьяков, 91 із них до цього були суддями, і ще 29 – адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем. Президент Петро Порошенко привітав фіналістів конкурсу і зауважив, що українська влада не втручалася і не збирається втручатися у процес відбору. Але не всі представники Громадської ради доброчесності задоволені результатами відбору.

Докладніше – наш кореспондент Олександр Демченко:

"Нагадаю, відбір кандидатів розпочався з листопада минулого року. На різних етапах учасники конкурсу склали професійні і психологічні тести, пройшли перевірку Національного антикорупційного бюро, Нацагентства з питань запобігання корупції і Громадської ради доброчесності. Президент Петро Порошенко назвав конкурс унікальним для України. Вперше право стати суддями вищої судової інстанції отримали не лише, так би мовити, «люди з системи», а й адвокати та вчені-правники, які досі не працювали суддями. Досьє кожного кандидата ретельно перевірялося, а ті особи, біографія яких викликала сумніви, виключалися з конкурсу, каже Петро Порошенко.

Та все ж більшість фіналістів – представники старої суддівської гвардії, каже Михайло Жернаков – член громадської організації Трансперенсі Інтернешнл, який входить до Громадської ради доброчесності. Це незалежний орган, який також брав участь в організації відбору. За ЙОГО даними, лише 27 переможців – не з судової системи. Крім того, громадський спостерігач зауважує, що зі ста двадцяти відібраних кандидатів, 30 – мають негативний висновок Громадської ради доброчесності. Михайло Жернаков навів один такий приклад.

За словами голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова, кожного кандидата ретельно перевіряли і в багатьох випадках претенденти мали змогу надати докази неактуальності зауважень щодо них. Більшість зауважень, за його словами, надходили від медіа-спільноти та Громадської ради доброчесності.

Тепер Вища кваліфікаційна комісія суддів спрямує до Вищої ради правосуддя рекомендації щодо призначення ста двадцяти відібраних кандидатів до відповідних касаційних судів у складі Верховного Суду - адміністративного, господАрського, кримінального і цивільного, по 30 у кожен. Після цього Вища рада правосуддя звЕрнеться з подАнням до Президента, який відповідним указом надасть повноваження суддям".

Олександр Демченко, Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

ВККС оголосила переможців конкурсу до нового Верховного Суду (Аудіо)

Новини по темі