"Потрібно чітко виписати у законодавстві". Верещук про залучення ветеранів на держслужбу

"Потрібно чітко виписати у законодавстві". Верещук про залучення ветеранів на держслужбу

На сьогодні, на жаль, немає в українському законодавстві норми, яка б зобов’язувала органи місцевого самоврядування або органи державної влади за рівних умов робити пріоритет ветерану. Це зазначила сьогодні (13 січня) в ексклюзивному інтерв'ю Українському Радіо заступниця керівника Офісу президента України, колишня віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, розповідаючи про залучення ветеранів на державну службу. В законодавстві потрібно чітко виписати, як ветеран реалізуватиме свій потенціал та вмотивованість і як держава може використати цей потенціал на тій чи іншій посаді категорії А чи Б, де дійсно можна впливати на рішення, зазначила Ірина Верещук.

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото УНІАН

"У законодавстві потрібно чітко виписати, як ветеран матиме змогу реалізувати свій потенціал та вмотивованість"

Потрібні належні зміни щодо залучення ветеранів на державну службу, констатує Ірина Верещук. "Оскільки ветерани мають бути на всіх щаблях влади і мають впливати безпосередньо на рішення, які приймаються. Це означає, що в законодавстві потрібно чітко виписати, як ветеран матиме змогу реалізувати свій потенціал та вмотивованість і як держава може використати потенціал нашого ветерана на тій чи іншій посаді категорії А чи Б, де дійсно можна впливати на рішення", – зазначила заступниця керівника Офісу президента України, колишня віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Ірина Верещук. Фото: facebook

"Не потрібно цих квотувань"

Ірина Верещук проти квотувань при залученні ветеранів на державну службу. "Не потрібно цих квотувань. Є бізнесмени, керівники підприємств, зокрема державних, які і без закону це роблять. Це люди, які розуміють, наскільки важливо, аби ветерани були представлені на тих щаблях, на які вони заслуговують. Ветеранів інколи звільняють за попереднім місцем роботи, вони приходять після демобілізації та поранення і нам доводиться іноді емоційно пояснювати керівникам, що вони неправильно поводяться стосовно ветеранів. У мене є одне маленьке спостереження. В тих областях, які ближчі до фронту: Сумщина, Харківщина, Херсонщина, не стоїть питання, чи брати ветерана. Як правило, там військові із бойовим досвідом дуже затребувані. А чим далі на захід – доводиться пояснювати. Це має бути зрозуміло, як білий день. Ветерани пройшли вишкіл, мають досвід і можуть стати  інструкторами. У нас зараз формується система Національного спротиву. Захист України – це на шкільному рівні, базова військова підготовка – на рівні закладів. У нас є центри Національного спротиву в областях", – зауважила Ірина Верещук.

Читайте також: Евакуаційні коридори досі є. Ірина Верещук звертається до людей в окупації