MELOVIN: Якщо мені всередині темно, я вмикаю свій ліхтар для інших

MELOVIN: Якщо мені всередині темно, я вмикаю свій ліхтар для інших

MELOVIN презентував святкову композицію "Новорічна-2", що символізує святковий настрій попри всі труднощі, які зараз проживають українці. Ідея треку виникла в артиста спонтанно, коли він, слухаючи радіо, захотів створити пісню, що подарує новорічний настрій. Її особливістю став запис звучання рояля відомого піаніста Євгена Хмари, який додав цій пісні магії та дитячої віри в дива.

В ефірі шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь MELOVIN розповів ведучій Марії Бурмаці історію створення пісні "Новорічна-2", а також поділився дитячими спогадами про Різдво, секретами взаємодії зі своїм фан-клубом та планами на майбутнє, включно з випуском нових україномовних пісень.

0:00 0:00
10
1x

Фото:  Пресслужба Melovin

Якщо не ділитися зі світом своїм щастям, усе довкола буде тьмяним

Сьогодні ти презентуєш пісню "Новорічна-2". Чому така назва і як вона пов'язана з піснею "Чудова мить", яку теж називають "Новорічною"?

Коли я думав про назву для новорічної пісні, першою ідеєю було використати щось із приспіву, наприклад, "Небо-небокрай". Але це звучало не по-новорічному. І я подумав, якщо у мене вже є одна пісня новорічна "Чудова мить", яку називають "Новорічною", то чому б нову не назвати "Новорічна-2"? Це як продовження, сиквел. Чому ні? До того ж, журналісти часто запитують: "Чому саме така назва?", а я жартую: "Щоб ви ставили це запитання".

Як виникла ідея цієї пісні і як ти її втілював?

Я сидів на кухні пив чай, увімкнув радіо і там поспіль звучали новорічні композиції. Я й подумав, що треба й собі написати щось новорічне, щоб створити якийсь святковий настрій. Я дістав мандарини, розклав їх на фортепіано, сів і написав цю пісню за три хвилини. Щоправда, довго створювався брідж — я довго не міг знайти потрібний варіант. Мій беквокаліст Ігор Корчагін та колеги зі студії пропонували свої ідеї, але жодна не припала мені до душі. І тільки дорогою до студії я раптом придумав цей брідж.

Потім я прийшов до піаніста Євгена Хмари, мені від нього було потрібне благословення і його рояль. Ми шукали рояль, щоб записати його наживо, адже мені не хотілося створювати його синтетично. Я вірю, що рояль має душу, я на підсвідомому рівні з ним "розмовляю". На мою думку, зазвичай рояль має таку стару душу, яка багато чого бачила, а є "молоді" роялі. У Жені Хмари саме "молодий" рояль, він дуже високочастотний і звучить у якомусь сенсі по-дитячому, а це одразу мені дарує новорічний стан і новорічний настрій. Мої батьки молодці, вони не розшифрували, як вони підкладали подарунки під ялинку, тож я й досі вірю в якесь новорічне диво. 

Я не вірю в те, що можна людину зурочити, якщо вона розповідає про своє щастя

Що тебе надихає в цей непростий час?

Мені здається, що я живу від концерту до концерту. Між виступами завжди є період очікування, який важливо заповнити підготовкою — ось цим я й надихаюся. Під час підготовки ти можеш почути історії людей або щось може статися: нова психотерапія, нові інсайти, зустрічі з людьми чи навіть якісь неприємності. Загалом я просто дозволяю собі жити й очікую від життя якихось цікавих подій. Вони не завжди позитивні, іноді зі сльозами, як і в усіх українців. Але це дарує відчуття, що ти живий і продовжуєш жити. 

Твій фан-клуб Меловінаторів завжди з тобою. У чому секрет, чим ти їх надихаєш?

Ми вже з ними жартували, що я їм щоразу гречку приношу. Вони у мене приємні, з особливим вайбом, дуже розумні і мене це підкупляє. Вони ростуть разом зі мною. Ми з ними не розлучаємося — вони знають про всі мої програші та злети, знають мої сльози та моє щастя. І мені приємно з ними цим ділитися. Я не вірю в те, що можна людину зурочити, якщо вона розповідає про своє щастя. Я вважаю, що треба цим ділитися зі світом, бо якщо цього не робити, взагалі все довкола буде тьмяним. Якщо дуже темно, дозволь собі бути ліхтарем для когось. У мене працює це саме так — якщо мені всередині темно, я вмикаю свій ліхтар для інших. 

Який настрій має створити "Новорічна-2"?

У пісні є фраза "І навіть якщо зима — не зима". Цей рядок з'явився після розмови з моєю стилісткою Катею Олішевською, з якою ми співпрацюємо ще з часів Х-фактора. Вона переїхала жити в мій район, ми тепер сусіди й постійно зустрічаємося. Катя дуже не любить засніжену погоду, тому що вона часто падає. І от під час однієї з наших зустрічей вона попросила, щоб я не зурочив і не накликав сніг. Я їй сказав, що дуже хочу засніженої зими, а вона відповіла, що дивилася прогноз погоди, там циклон і снігу не буде. В цей момент я подумав, а що ж робити, якщо й справді не буде снігу, а в пісні йдеться про те, що він є. Тому вирішив написати: "І навіть якщо зима — не зима, я чекаю тебе". 

Життя на часі, і треба продовжити святкувати улюблені свята

Ти випустив святкову пісню, навмисно це зробив у непростий час. Як ти вважаєш, наскільки потрібно зараз відчувати радість і де знайти місце для неї?

Я категорично проти фрази "не на часі". Люди забувають, що, коли вони викреслюють з життя якісь позитивні емоції, вони стають "овочами", і, найстрашніше, вони ментально вмирають. Цього не можна робити. Життя на часі, і треба продовжити святкувати улюблені свята, вбирати ялинку. Якщо у вас є діти — не забирати в них єдине — цей настрій. У вас якісь є морально-етичні норми, які ви не можете порушити, — не порушуйте, створіть свято дітям! Вони не заслуговують, щоб відбирати у них це. У мене немає дітей, але якби були, я б святкував з ними всі свята. Зараз я себе змушую святкувати, тому що мені треба натхнення для того, щоб надихати інших: донатити, допомагати армії. Я маю бути в ресурсі, тому не можу собі дозволити розклеїтися, а навіть якщо дозволяю, то це відбувається кілька днів тихенько вдома.

Чи є якісь суто твої традиції, з якими ти святкуєш Новий рік і Різдво?

Традиційне українське Різдво я відзначав уперше лише торік. У моїй сім'ї Новий рік завжди був гучнішим святом, а Різдво — тихим і сімейним. Торік я святкував на заході України, і це було яскраво: колядки, пісні, вертепи. В дитинстві в Одесі я теж колядував, робив вертеп і кликав друзів. Мама дарувала мені цукерки ще на День святого Миколая, я вирізав з коробки Ісуса, клеїв на палицю, замотував дощиком і так ми ходили по хатах і колядували.

На початку цього року під час ефірів Нацвідбору на Євробачення у нашому шоу ти анонсував, що випустиш англомовний альбом. Яка його доля?

Я вирішив писати більше україномовних пісень. Наступного року планую випустити кілька нових композицій. У мене розписаний кожен реліз, і це напевно вперше за багато років, коли я знаю все, що робитиму наступного року. Зрозуміло, що я не планую того, чого не можна спланувати, але маю вже вісім пісень, які знаю, коли і в якому місяці вийдуть. Я на них дуже чекаю, бо там є ліричні і дуже теплі пісні. Розкрию маленьку таємницю: в одній із пісень, яка вийде у квітні до мого Дня народження, є фраза: "Я все ще Київ, а ти — Одеса. Зустрітись хочу, це недалеко. В серці квітень шепоче в груди: «Зустрінь мене, я скоро буду»", — це як звернення до себе маленького, який ще залишився в Одесі. 

Що побажаєш собі та іншим на 2025 рік?

Для всіх я хочу побажати в новому році ментального здоров'я, обирати себе і щоб новий рік розпочався із себе. Попередні покоління навчали нас жертвувати собою заради інших, забуваючи про власні потреби. Однак така самовіддача часто призводить до емоційного виснаження та ментальних втрат, які впливають на якість життя. Тому почніть цей рік із себе, зробіть щось приємне для себе, а потім наповніться і даруйте себе іншим.

 

Редакторка текстової версії — Олена Кірста.

Відеоверсії інтерв'ю дивіться на офіційному YouTube-каналі Радіо Промінь.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.