Якими б недосвідченими вони не були, за рахунок кількості вони можуть протискати фронт – Ступак про військових з КНДР

Якими б недосвідченими вони не були, за рахунок кількості вони можуть протискати фронт – Ступак про військових з КНДР

З дня на день очікується прибуття військ з Північної Кореї. Незважаючи на те, що всі розвідки вже довели факт участі у війні північнокорейських військових, РФ вигідно цей факт замовчувати. Були повідомлення, що північнокорейським воякам роздають документи бурятів та удмуртів, аби уникнути витоку таємної інформації та спростувати участь КНДР у війні проти України. Таку думку в ефірі Українського Радіо озвучив військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015) Іван Ступак. Основною мотивацією північнокорейських військових воювати в Україні є бажання здобути бойовий досвід та матеріальна складова, оскільки Росія готова платити їм 2000 доларів проти 1 долара, який вони отримують в КНДР. Ступак вважає, що недооцінювати ворога не варто, оскільки навіть 10-12 тисяч військових можуть продавити фронт і зайти в нашу оборону.

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото з відкритих джерел 

Концентраційні табори для родичів військових, які воюють в Україні

Влада КНДР ізолювала сім’ї відібраних солдатів, аби ефективно їх контролювати і боротися з поширенням інформації про участь їхніх рідних у війні. Тобто влада КНДР побоюється витоку таємної інформації  від полонених військових?

Так, це відповідає логіці КНДР. В них можуть бути концентраційні табори для родичів тих, хто перебіг до Південної Кореї або теоретично можуть потрапити в полон до українців. За певних обставин їх можуть стратити або репресувати. Якщо розвідка це підтвердить, то ми не побачимо допитів їхніх вояків у Золкіна задля їхньої безпеки та отримання максимальної кількості інформації. Тобто все відбуватиметься під егідою: ми вас не засвічуємо, родичів ваших не репресують, шанси вийти з полону є, тому розказуйте все, що знаєте.

Північнокорейським воякам роздають документи бурятів та удмуртів

Чи варто тему участі північнокорейських військових у російсько-українській війні розганяти в світовому інформаційному просторі?

Росія робить усе, щоб цього не сталося. Були повідомлення, що північнокорейським воякам роздають документи бурятів, удмуртів. Незважаючи на те, що всі розвідки вже довели факт участі у війні північнокорейських військових, РФ вигідно цей факт замовчувати. Якщо такого військового вб’ють і знайдуть при ньому документи бурята чи удмурта його вже буде складно зарахувати до активу загиблих північнокорейських солдат. Те ж саме і з полоном. Якщо такого військового візьмуть у полон, він мовчатиме на допитах і підтвердити, що він саме з півночі у нас не буде можливості. Тому формально корейців на території України немає. Росія на цьому спекулюватиме. Українцям було би цікаво показати цих корейців світу, але це жодним чином нічого не змінить.

Іван Ступак. Фото з відкритих джерел

Північнокорейський солдат вдома отримує 1 долар, РФ пропонує – 2000

Яка мотивація у Північної Кореї надсилати свої війська на війну проти України?

Це коктейль з кількох причин. По-перше, це здобуття досвіду. Північнокорейській армії потрібен досвід, якого вона не має з 1953 року. Північна Корея у розрізі військового досвіду має вигляд Білорусі. По-друге, гроші. За деякою інформацією північнокорейські вояки заробляють у себе на батьківщині 1 долар. Тому вони зацікавлені поїхати до Росії, щоб заробити грошей. Тут їм пропонують 2 тисячі доларів. Є така думка, що уряд Північної Кореї забиратиме 3/4 цієї зарплатні. Навіть якщо цьому військовому залишиться 200-300 доларів, це буде в 200-300 разів більше, ніж він заробляв на батьківщині. Тому мотивація, як у держави, яка забиратиме ці гроші, так і у вояк їхати воювати є. І по-третє, це люди – жива сила. РФ постійно збільшує суму разових виплат не від гарного життя. Остання зафіксована сума – 31 тисяча доларів. В Росії є просідання по окремих галузях, оскільки почало бракувати людей. У 2022 році Росія мобілізувала 300 тисяч осіб. Їх забрали з різних галузей економіки. У 2023 році – 500 тисяч і 190 тисяч за перші півроку 2024 року. Плюс 1 мільйон людей, які виїхали за кордон. Це переважно айтішники, підприємці, менеджери. РФ не вистачає приблизно 2 млн людей "з головою". Тому Росії краще взяти військових ззовні, ніж зсередини.

Куди можуть спрямувати північнокорейських військових?

Це зараз ніхто не береться прогнозувати. Є питання мовного бар’єру, який за кілька тижнів не можливо подолати. Є припущення, що північнокорейські війська будуть використані в якості гарматного м’яса.

Північнокорейські війська не варто недооцінювати.  За рахунок кількості вони можуть протискати фронт

Як 10-12 тисяч військових з Північної Кореї можуть вплинути на реальний перебіг подій на фронті? За день РФ втрачає близько 1000 військових. Тобто за рахунок північнокорейських військ російська армія зможе виграти собі днів 10-12?

Це дуже арифметично. 12 тисяч – це 25% від тієї кількості, яка заходила в Київську область в 2022 році. Якими недосвідченими і немотивованими вони не були б, за рахунок кількості вони можуть протискати фронт, заходити в нашу борону і давати результат. Тому недооцінювати їх теж не потрібно. Ми втратили Вугледар, Селидове, Курахове саме за рахунок кількості ворожих військ.

Останні новини
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Новини по темі
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Якщо немає сильних морозів, будинок тримається 2-3 доби — Сергієнко
Інтерес Заходу до відновлення польотів в Україні є, але все залежить від війни — Шевченко
"Змінювалися держави, створювалися і руйнувалися імперії, а Українське Радіо залишалося", — Денис Шмигаль
Голосувати можна за три країни, одна з яких навіть власна – Скибінська про Дитяче Євробачення