Контрольована ескалація США призвела до вступу у війну ядерної держави – Романенко

Контрольована ескалація США призвела до вступу у війну ядерної держави – Романенко

У зв’язку із залученням  військових Північної Кореї до бойових дій в Україні США не накладатимуть додаткових заборон на застосування зброї. Це реалізація контрольованої ескалації, яка призвела до вступу в російсько-українську війну ядерної держави КНДР. Таку думку в ефірі Українського Радіо озвучив засновник Благодійного фонду "Закриємо небо України", генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника генерального штабу ЗС України (2006-2010) Ігор Романенко. Щодо прогнозованої кількості північнокорейського контингенту в Україні, Романенко зазначає, що все залежатиме від бойових дій, але 12 тисяч спецпризначенців тут точно не буде. Росіянам в першу чергу потрібна піхота для проведення наступальних і контрнаступальних дій.

0:00 0:00
10
1x

Володимир Путін і Кім Чен Ин. Фото: foxnews.com

Військові Північної Кореї порушують міжнародні правила ведення війни

Чому Росія залучає військових з КНДР для війни в Україні? В США вважають, що це вимушений крок через власну безпорадність.

Я не думаю, що це зводиться виключно до безпорадності РФ. Це також здійснення військової політики країни-агресорки для того, щоб більш глибоко затягнути свого союзника в цю війну і таким чином здійснити ескалацію – те, чого найбільше боялися американці. Контрольована ескалація і як наслідок дуже контрольована допомога України призвели до того, що в цю війну зайшла ядерна країна. Військові з КНДР заведені для того, щоб діяти. Кім Чен Ин пішов на це з дозволу Китаю. Для нас це обертається додатковим потенціалом з боку ворога, який треба буде знищувати. Ситуація ускладнюється. Військові Північної Кореї вже на території РФ, чим порушують міжнародні правила ведення війни.

Замість того, щоб познімати заборони і допомогти, США не накладатимуть додаткових заборон

Як ви оцінюєте слова Джозефа  Байдена щодо дозволу завдавати ударів у відповідь, якщо військові з Північної Кореї перетнуть український кордон?

Це заява ні про що. Представниця Пентагону зазначила, що у зв’язку із залученням   військових Північної Кореї до бойових дій в Україні США не накладатимуть додаткових заборон на застосування зброї. Велика вдячність їм за це. Замість того, щоб зняти заборони і допомогти, вони не накладатимуть додаткових заборон. З 61 млрд доларів, за який потужно билися майже півроку і не допомагали Україні, можливості фінансування були. Був ще й ленд-ліз, який вони втопили фактично в поясненнях і слабкій аргументації, чому він нам не потрібен. Це реалізація контрольованої ескалації, яка призвела до прикрої ескалації з усіма наслідками. Вони зосереджені на виборах і їх можна зрозуміти. Але це не означає, що можна проводити політику подвійних стандартів.  

Південна Корея допомагає Україні за посередництва США та інших країн

Як реагує Південна Корея на залучення військ КНДР у війну проти України?

Маю надію, що допомога фахівцями, передача інформації розвідки – це лише початок, тому що потенціал Південної Кореї дуже потужний. Вона входить по топ-5 країн світу за рівнем збройних сил. В Кореї на дуже високому рівні виробництво озброєння, техніки і боєприпасів. За законодавством вони не можуть допомагати країні, яка веде бойові дії, тому вони допомагають через США та інші країни.

Ігор Романенко. Фото: facebook/voen.expert.romanenko.i

Україні потрібні МІГ-29, оскільки ми вже маємо навчених пілотів

Польща нібито готова передати Україні літаки МІГ-29, якщо отримає гарантії безпеки від НАТО. Польща зараз не має захисту НАТО її повітряного простору?

Це прояв подвійних стандартів другого нашого стратегічного партнера. Польща виторговує собі позачергову поставку літаків F-35 замість МІГів. Наступного року в Польщі президентські вибори. І хоч Дуда не балотуватиметься, є його політична сила. Нам дуже потрібні ці літаки МІГ-29, оскільки в нас є підготовлені пілоти  для них.

12 тисяч спецпризначенців з КНДР в Україні точно не буде

На яку ескалацію готова Північна Корея, враховуючи, що її головний ворог не Україна, а Південна Корея, населення якої вдвічі переважає північнокорейське?

На жаль, потенціал постачань у них є. В середині минулого століття Північна Корея готувалася до ведення війни і з Південною Кореєю, і з США, стала ядерною державою. КНДР постійно нарощує виробництво ядерної зброї, підводних човнів та збільшує дальність своїх стратегічних ракет.  Щодо контингенту в Україні, то 12 тисяч спецпризначенців тут звісно не буде. Війна в Україні більш сучасна, тому багато країн хочуть знати, як вона відбувається і мати досвід застосування збройних сил. Тому КНДР тут не виняток. Росіянам в першу чергу потрібна піхота для проведення наступальних і контрнаступальних дій. Спецназ має специфічні функції, він не для того, щоб займатися штурмами, а для того, щоб займати і утримувати об’єкти до підходу основної маси піхоти. Молоді корейці, які зайшли мають скоріше за все базову військову підготовку. Корейці нарощуватимуть можливості. Остаточна кількість військових, які будуть задіяні в Україні покажуть бойові дії.

Останні новини
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Новини по темі
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Якщо немає сильних морозів, будинок тримається 2-3 доби — Сергієнко
Інтерес Заходу до відновлення польотів в Україні є, але все залежить від війни — Шевченко
"Змінювалися держави, створювалися і руйнувалися імперії, а Українське Радіо залишалося", — Денис Шмигаль
Голосувати можна за три країни, одна з яких навіть власна – Скибінська про Дитяче Євробачення