Промінь рекомендує: Мирослав Кувалдін з треком "Що будемо дуть?"

Промінь рекомендує: Мирослав Кувалдін з треком "Що будемо дуть?"

Якщо ви будете ховатись від мобілізації – наша країна програє війну, сюди прийде загарбник і все рівно всіх поставить "під ружжо"

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Фото: ФБ-сторінка Культурного десанту

Мирослав Кувалдін пройшов еволюцію від пацифіста-растамана, яким був у складі дуета The ВЙО, до воїна Збройних сил України, учасника "Культурного десанту".

Причому на фронті він чи не з першого дня повномасштабного вторгнення.

Ще до великої війни Мирослав цікавився соціальними і культурними проблемами суспільства і висвітлював їх у своїх піснях. І не зовсім своїх. Можемо згадати хоча би "Нам пороблено" – рімейк відомого хіта Стінга.

Навіть зараз, перебуваючи у лавах ЗСУ, Мирослав не зупиняється. Його нова пісня – "Що будемо дуть?" – присвячена українцям, які ухиляються від призову. Це кавер на пісню ямайського гурту Inner Circle "Bad Boys". Головний меседж оригінальної пісні звучить як "Погані хлопці, що ви будете робити, коли шериф прийде за вами?..". The ВЙО переспівали цю пісню ще кілька років тому, але записав її Мирослав лише зараз – бо саме зараз ця тема суперактуальна.

Про яких "поганих хлопців" мова, чим він займається у складі "Культурного десанту" і чому не варто бігати від мобілізації – про це музикант розказав Анні Заклецькій та Денису Денисенку в святковому ефірі "Радіо Промінь".

 

По-перше, вітаю Радіо "Промінь" з Днем народження! Ви вже майже 60 років виконуєте цю функцію – популяризуєте українську музику і знайомите слухачів з новинками. Мені приємно, що саме ви є зараз тим джерелом, з якого можна дізнатись про найцікавішу українську музику. Я вас із задоволенням слухаю і бажаю, щоби таких людей, як я, було максимально багато!

Дякуємо тобі на доброму слові! І ми бажаємо самим собі і Україні, щоби ми були багаті такими музикантами і особистостями, як ти, Мирославе! Ти з тих артистів, який ніколи не зраджували ні своїй громадянській, ні музичній позиції. Ще до того, коли це не було мейнстримом, але вже було Радіо "Промінь", ти писав пісні соціальної тетатики – наприклад, улюблений рімейк на пісню Стінга "Englishman in New York" під назвою "Нам пороблено". Хочеться нарешті побороти цю "поробленість" – щоби кожен з нас навчився брати відповідальність на себе. Ми сьогодні закликаємо слухачів не дарувати нам подарунки – а задонатити своїм улюбленим артистам. Скажи, до якого збору в твоїй діяльності можна долучитись зараз?

Я зараз служу в підрозділі, який називається "Культурний десант". Раніше був у ТРО. Наш підрозділ займається морально-психологічним забезпеченням військовослужбовців. Ми їздимо вздовж лінії зіткнення з культурологічними і психологічними програмами. І, власне, завжди збираємо на підтримку роботи підрозділу.

Такі візити є дуже необхідними для бійців – за їхніми же словами. Ти сам можеш підтвердити як людина, яка була в теробороні, що там такий собі "День бабака" – кожен наступний схожий на попередній.

Так, і коли приїжджають нові обличчя, це завжди великий плюс. Тому що під час війни люди черствіють, і такі візити їм просто необхідні. Мати ті невеличкі проміжки, коли є можливість розслабитись і хоча би на годинку повернутись до нормального життя – дуже добре для подальшу ефективність цих людей. Це зрозуміло, адже під час відпочинку солдати мають приводити до ладу не тільки зброю і обладнання, але й свою душу, свій мозок і своє серце. І ми допомагаємо їм в цьому.

Друзі, знаходьте в соцмережах "Культурний десант" чи Мирослава Кувалдіна – і робіть свій внесок на їхню діяльність. А Мирослава ми, в свою чергу, попросимо розказати про пісню "Що будемо дуть?", яку ми сьогодні презентуємо в рамках "Промінь рекомендує".

Ця пісня з’явилась в нас ще до війни. Але коли почалась ця історія з мобілізацією – коли від цивільних людей почали йти хвилі переляку і негативу – мені захотілось донести просту думку. Скільки би ви не ховалися від мобілізації, якщо ніхто не мобілізується – наша країна програє війну, сюди прийде загарбник і все рівно всіх поставить "під ружжо". І вам доведеться служити йому – і в скотських умовах. Це основна думка. 

Так що, поки не пізно, я би радив чоловікам готуватися і обирати собі підрозділ. Коли ти сам це робиш, ти можеш контролювати процес і спродюсувати свою службу – зробити її такою, якою ти хочеш, щоб вона була. Бо прийде москаль і не буде розбиратись.

Сьогодні Радіо "Промінь" відзначає свій День народження – нам 59 років. Як ти уявляєш наш ювілей наступного року?

В ідеальному світі це великий концерт на Красній площі у Москві! На руїнах Мавзолею. Запросити артистів, які докладалися до створення української культури, і там провести хороший фестиваль. Ну а якщо серйозно, то на Майдані Незалежності точно можна було би щось таке зробити. Подумайте над цим! А всім слухачам я бажаю зібратися з силами, зібратися з думками – і зробити для перемоги те, що кожен з них може і вміє якнайкраще. Всім сили духу і – Перемоги! 

Слухати трек Мирослава Кувалдіна"Що будемо дуть?", як і багато інших прем’єр, можна в плей-листі "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.

Останні новини
Маємо зруйнувати російські наративи про Крим — Ельмаз Асан
Маємо зруйнувати російські наративи про Крим — Ельмаз Асан
Майже кожен другий депортований сталінським режимом кримський татарин загинув — Аблаєв
Майже кожен другий депортований сталінським режимом кримський татарин загинув — Аблаєв
Застосунок Резерв+, ТЦК,  ЦНАП… Усе про новий закон про мобілізацію від юристки
Застосунок Резерв+, ТЦК, ЦНАП… Усе про новий закон про мобілізацію від юристки
"На щиті". Як відбувається евакуація загиблих воїнів з поля бою
"На щиті". Як відбувається евакуація загиблих воїнів з поля бою
Санкції ефективні. Росія виснажується – Несходовський про посилення економічного тиску на РФ
Санкції ефективні. Росія виснажується – Несходовський про посилення економічного тиску на РФ
Новини по темі
Закон про мобілізацію: які нові обов’язки у громадян щодо військового обліку? Коментують експерти
"Сподіватимемося, що економіка буде почута" — Дерев'янко про бронювання військовозобов'язаних
Шуляк: до війська може мобілізуватися понад 20 тисяч засуджених
"Штраф можна платити щодня": адвокат про оновлення покарань за порушення мобілізації
"Не хапати першого-ліпшого": адвокатка про тонкощі закону про мобілізацію, оновлення даних та ВЛК