Росіяни накопичують ракети, аби завдати масованих атак під час опалювального сезону — Грабський

Росіяни накопичують ракети, аби завдати масованих атак під час опалювального сезону — Грабський

Найближчим часом дрони переважатимуть над ракетами під час повітряних атак, адже це досить примітивна зброя, яку дуже просто збирати. Відтак в умовах неможливості розгорнути промислове виробництво ракет, саме дрони стають активною силою для росіян. Це в ефірі Українського Радіо констатував військовий експерт Сергій Грабський. Втім він зауважує: росіяни все ще здатні виробляти 80-100 ракет на місяць, а тому противник може накопичувати ресурси для масованих ракетних обстрілів саме під час опалювального сезону.

0:00 0:00
10
1x

Політ ракети. Фото ілюстративне: Генеральний штаб ЗСУ

"Якщо ми говоримо про кількісні показники, то, безумовно, дрони переважатимуть над ракетами під час повітряних атак. Тому що "Шахеди" іранського виробництва або вироблені в Росії за іранськими технологіями — це досить примітивна зброя, яку збирати дуже просто і яка не потребує високоінтелектуальних навичок. І саме це дозволяє противнику використовувати їх все більше і більше, тому що ці дрони можна збирати в невеликих майстернях і гаражах, якщо є певний перелік комплектуючих", — зазначає Сергій Грабський.

Втім військовий експерт зауважує: Росія хоч і не може розгорнути промислове виробництво ракет, все ще виробляє 80-100 одиниць на місяць.

"Що стосується ракет, тут ситуація значно складніша, тому що санкції працюють, і саме тому Росія не може розгорнути промислове виробництво ракет, яке може забезпечити їх нагальні потреби для ведення активних бойових дій в повітрі. Так, Росія може виробити в місяць до 80-100 ракет різних типів з урахуванням того, що вони можуть відновити. Але не більше. Тому, маючи на меті продовження операції повітряних атак проти України, які мають своїм завданням враження наших важливих об'єктів, викриття системи протиповітряної оборони й терор проти мирного населення, очевидно, що дрони стають більш активною силою. І статистика за вересень показала, що проти нас була випущена рекордна кількість дронів — 503 дрони. При тому, що ми досить довгий час не чули й не бачимо серйозних ракетних атак", — каже він.

Грабський припускає, що противник може зараз накопичувати ракети, аби завдавати масованих ракетних ударів саме під час опалювального сезону.

"На жаль, це не має нас заспокоювати жодним чином, тому що треба розуміти, що наближається опалювальний сезон, і противник може зараз проводити роботу з накопичення ракет для того, щоб спробувати завдати концентрованих ударів по наших об'єктах критичної інфраструктури, по об'єктах водопостачання на території України та по інших об'єктах, які, на його думку, становлять інтерес і є важливими для ведення війни в Україні", — резюмує військовий експерт.