Жертви ракетної атаки Росією Одеси: 22 людини, собор і 25 пам’яток архітектури

Жертви ракетної атаки Росією Одеси: 22 людини, собор і 25 пам’яток архітектури

Внаслідок чергової ракетної атаки Росією Одеси 1 людина загинула, 21 поранена. Також у результаті цього обстрілу зруйновано Свято-Преображенський кафедральний собор, знищено половину покрівлі, зруйнована ліпнина та частина стін. Водночас російськими ударами пошкоджені 25 пам’яток архітектури в історичному центрі Одеси, який є під захистом ЮНЕСКО. Загалом пошкоджені російським терактом 44 будівлі. 

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Свято-Преображенський кафедральний собор в Одесі після влучання російської ракети. Фото: © Kostiantyn Liberov and Vlada Liberova

 

Знищено 9 із 19 російських ракет 

Росія вчинила чергову ракетну атаку Одеси в ніч на сьогодні, 23 липня. Повітряні сили ЗСУ повідомили, що загалом російські загарбники застосували 19 ракет різних типів:

  • 5 крилатих "Онікс" з берегового ракетного комплексу "Бастіон" (Крим);
  • 3 крилаті ракети повітряного базування Х-22 – пуски здійснювались з літаків Ту-22МЗ (акваторія Чорного моря);
  • 4 крилаті ракети морського базування "Калібр" - імовірно з підводного човна (акваторія Чорного моря);
  • 5 крилатих ракет наземного базування "Іскандер-К" (Крим);
  • 2 балістичні ракети "Іскандер-М" (Крим).

 

Повітряні Сили ЗСУ знищили 9 повітряних цілей:

  • 4 крилаті ракети морського базування "Калібр";
  • 5 крилатих ракет наземного базування "Іскандер-К".

 

"З великою помпезністю в 2010 році цей собор відкривав очільник РПЦ Гундяєв"

Як повідомив заступник керівника Офісу президента України Олексій Кулеба, внаслідок цієї атаки Росією Одеси 1 людина загинула, 21 поранена, з них – чотири дитини. Мінімум 44 будівлі пошкоджені, 25 з яких – пам'ятки архітектури. "Це чергова спроба вбити мирних українців, стерти нашу історію та спадщину світового значення. Окупанти, прикриваючись "православ'ям", зруйнували відомий на весь світ Спасо-Преображенський кафедральний собор. Як "совєти" колись, так рф сьогодні вкотре знищує цю будівлю", – зазначив Олексій Кулеба. 

Свято-Преображенський кафедральний собор в Одесі після влучання російської ракети. Фото: © Kostiantyn Liberov and Vlada Liberova

Цей собор звели у 18-му столітті, але радянська влада його зруйнувала. Після здобуття Україною незалежності собор відбудували в Одесі заново, освячував його 2010 року особисто очільник РПЦ Кирило (Гундяєв). Після початку розв'язаної Росією повномасштабної війни проти України Кирило (Гундяєв) неодноразово благословляв російське вторгнення і виправдовував злочинні дії окупантів. 

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній прокоментував черговий обстріл рашистами Одеси та руйнування Спасо-Преображенського собору. "Глибоко вражає і засмучує черговий вияв сатанинської злоби "русского міра" – руйнування собору в Одесі. Ця нині понівечена внаслідок російської атаки духовна і архітектурна окраса південної перлини України поповнила число кількасот українських храмів, знищених чи пошкоджених внаслідок агресії РФ. З великою помпезністю в 2010 році цей собор відкривав очільник РПЦ Гундяєв. А нині ті, кого він надалі благословляє вести війну проти України, посилають ракети та інші знаряддя вбивства на Одесу, на інші міста й села України, щоби вбивати і руйнувати.  Благословення Гундяєва – то прокляття, слова його – виправдання беззаконня, і дії його – служіння імперії зла. Співчуваю всім, хто сьогодні в Одесі постраждав від російської атаки. А всім, хто досі вважає Гундяєва духовним своїм вождем, особливо тут, в Україні – бажаю прозріти і нарешті припинити потурання злу", – зазначив митрополит Епіфаній

25 пошкоджених пам’яток архітектури в історичному центрі Одеси

Водночас російськими ударами пошкоджені 25 пам’яток архітектури в історичному центрі Одеси, який є під захистом ЮНЕСКО. Загалом пошкоджені російським терактом 44 будівлі. Про це інформував голова Одеської ОВА Олег Кіпер. Серед пошкоджених пам’яток архітектури будівлі 19-20 сторіччя:

- Будинок Чижевича
- Будинок Папудової
- Будинок Заблудовського
- Будинок Гагаріна
- Будинок Януша
- Будинок Жданової
- Будинок Рассель дель Турко
- Будинок Масса
- Особняк Манук-Бея
- Будинок Ковалевського
- Будинок Порро
- Будинок Машевського та інші

"Росіяни навмисно спрямували свої ракети на історичний центр Одеси, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО! Все, що змореною працею створювалося великими архітекторами знищується зараз цинічними нелюдами! Документація злочинів терористів продовжується, на місцях працюють експерти", – наголосив Олег Кіпер.

 

"Ракети проти мирних міст, проти житлових будинків, собору... Жодного виправдання російському злу бути не може. Як і завжди, це зло програє. І за Одесу обовʼязково буде відповідь російським терористам. Вони відчують цю відповідь", – наголосив президент України Володимир Зеленський.

Внаслідок чергової ракетної атаки Росією Одеси зазнали також пошкоджень і руйнувань об'єкти цивільної інфраструктури, багатоповерхові та приватні житлові будинки, автомобілі одеситів.