Елена Шарпанская -  Автор и ведущая программ «Русские украинцы» и «Життя без лінії розмежування» русской редакции Главной редакции вещания на иностранных языках и Первого канала Украинского радио. Закончила факультет журналистики Киевского национального университета имени Т.Г.Шевченко в 1986 году. Училась на вечернем отделении и работала в «Спортивной газете» (газета, к сожалению, уже не существует). В 1992 году перешла работать на Первый канал Украинского радио, в редакцию общественно-политического вещания. Несколько лет была автором и ведущей программы «Обратная связь» («Зворотній зв’язок») о социальных и медицинских проблемах в обществе. Вместе с Республиканским управлением ГАИ МВД Украины, готовила и вела в прямом эфире 50-минутную программу «Автомобиль, дорога, мы». Когда в 1995 году возобновилось молодежное вещание, и была создана молодежная редакция «Европа-Центр», то присоединилась к новосозданному коллективу, и вернулась к спорту. В предверии Олимпийских игр 1996 года в Атланте, создала и вела программу «Олимпийское восхождение», позже – «Планета Спорт». Работала на Олимпиаде в Атланте и как специальный кореспондент Украинского радио, и телекомментатор соревнований по академической гребле и гребле на байдарках и каноэ. Олимпийский цикл был пройден и спорт остался как прекрасное воспоминание и уникальный опыт. На Первом канале УР выходили мои программы «Кто я?» -о поисках себя в этом мире, «Неповторимость» («Неповторність») – о выдающихся современниках, «Крупный план» - короткая версия «Неповторимости». Когда молодежная редакция стала частью второго канала Украинского радио «Проминь», то в прямом эфире вела программы «Культ личности», «Азбука реальности», «Радиопресс. Портрет». В записи выходила программа «Музыка на кону. Музыка зарубіжного кино». С 2017 года сотрудничаю с русской редакцией вещания на иностранных языках. Сначала была одна 20-минутная программа «Русские украинцы» по субботам, но с апреля 2018 года, - это прямой эфир по понедельникам, вторникам и средам. По пятницам выходит программа «Жизнь без линии разграничения» («Життя без лінії розмежування»), которая звучит и на Первом канале УР по субботам. За почти 40-летнюю журналистскую карьеру занималась и погружалась в разные темы, но любимые назвать сложно. Меня интересуют люди, их истории, жизненный опыт, умение преодолевать непреодолимое, их творчество и взгляды на жизнь. Пытаюсь быть молодой мамой и бабушкой. Главное хобби – моя большая дружная семья.

Українського радіо

30.12.2024 16:07:14 Реконструкція

Приводом до сьогоднішньої розмови став документальний фільм, створений групою Кінотрон "Там, де закінчується Росія". Знайдені в архіві колишньої студії "Київнаукфільм" стали основою стрічки про російську колонізацію Сибіру, крайньої Півночі, про біди, які принесли туди спочатку царські слуги, а потім радянські люди. Говоримо про все це із режисером картини Олексієм Радинським.

Ведучі:
25.12.2024 16:07:14 Реконструкція

Панама і Панамський канал. Чому США наважилися на вторгнення до цієї країни 1989 року? Якої є регіональна політика Сполучених Штатів щодо своїх південних сусідів? Гостя — Наталя Шевченко, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експертка Ради зовнішньої політики "Українська ПРИЗМА".

Ведучі:
24.12.2024 16:07:08 Реконструкція

Є в польській історії доволі цікавий факт: 1908 року було пограбовано поштовий вагон поїзда Варшава — Санкт-Петербург. Із його сейфа було викрадено 200 тисяч царських рублів (на нинішні ціни — 8 мільйонів доларів). Викрали ці гроші чотири майбутні прем'єр-міністри Другої Речі Посполитої та уряду Польщі в екзилі — Юзеф Пілсудський, Валерій Славек, Александр Пристор і Томаш Арцішевський. Про їхні долі, погляди на Україну говоримо з доктором історичних наук, професором, завідувачем кафедри історії Центральної та Східної Європи Львівського Національного університету імені І.Франка, заступником директора Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича Леонідом Зашкільняком.

Ведучі:
18.12.2024 16:07:08 Реконструкція

Дві події в китайській історії, рознесені в часі, але пов'язані між собою - культурна революція 1966-1976 років та різанина на площі Тяньаньмень у Пекіні. Аналізуємо разом із кандидатом історичних наук, доцентом кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Шевченка Володимиром Урусовим.

Ведучі:
17.12.2024 16:07:12 Реконструкція

Брати Шептицькі — це видатні постаті в історії України та Польщі. А Йосип Сліпий — наступник митрополита, без жертовності й служіння якого не відродилася б УГКЦ. Згадуємо про Андрея Шептицького, його братів Станіслава — генерала Війська Польського, отця Климентія — праведника народів світу, а також про нащадків цього роду. Звільнення Йосипа Сліпого з сибірського заслання — це низка політичних компромісів і високої міжнародної політики. Гість — проректор Українського Католицького університету, директор Інституту історії церкви Олег Турій.

Ведучі:
12.12.2024 16:07:14 Реконструкція

Про диверсійні атаки російських спецслужб на різні об'єкти оборонної промисловості та енергетичної інфраструктури в Європі, про "сплячих" агентів, відбиття подібних атак. Гість — Василь Богдан, ветеран Служби зовнішньої розвідки України, генерал-лейтенант.

Ведучі:
11.12.2024 16:07:14 Реконструкція

Сторінки недавньої історії Сирії. Згадаємо засновників партії БААС, зауважимо, чи важливо, що вони були переважно військовими, проаналізуємо як трансформувалася її партійна ідеологія. Розкажемо про алавітів і тих, хто був до батька і сина Асадів. І все це разом із сходознавцем, науковим співробітником Фрайбурзького університету в Німеччині Михайлом Якубовичем.

Ведучі:
10.12.2024 16:07:20 Реконструкція

В України та Ірландії дуже багато спільного. Ірландцям не треба розповідати, що таке голод, бо країна пережила Великий Голод у середині ХІХ століття. Ірландці знають, що таке колоніалізм і національно-визвольна боротьба. Ірландці мріють про об'єднання своєї країни. Про всі історичні паралелі говоримо з кандидаткою історичних наук, співдиректоркою Українського громадського центру культури та інтеграції "Калина" в Ірландії Олесею Житковою.

Ведучі:
05.12.2024 16:07:11 Реконструкція

Сьогодні в центрі уваги — російська пропаганда. Як вона працювала в 90-ті, як діє зараз. Особливо ганебно роспропагандисти поводяться з історією не лише України, а й Грузії та Ічкерії. На власному досвіді в цьому пересвідчилася гостя програми, журналістка Ічкерія-Ньюс, спецпредставниця прем’єр-міністра Чеченської республіки Ічкерія Ахмеда Закаєва з особливих доручень Інна Курочкіна.

Ведучі:
03.12.2024 16:07:24 Реконструкція

Сьогодні в центрі нашої уваги буде Арктика. Чому Китай і росія спільно патрулюють в Північному Льодовитому океані. Бо варто пам'ятати, що згідно з міжнародним правом, Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належить жодній країні. Гість — Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Ведучі:

Ведучі українського радіо