Сьогодні. Ввечері
Сьогодні. Ввечері

Підбиваємо підсумки дня, що минає.

Українського радіо

Європа збільшила постачання російського газу: чому не вдається його обмежити? Гість — Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія 21".

Ведучі:

Про ситуацію в сфері безпеки і оборони. Чи є вона критичною, які рішення влади можуть виправити її? Гість — Ігор Лапін, народний депутат України 8-го скликання, спецпризначенець, учасник бойових дій російсько-української війни.

Ведучі:

Про ситуацію в сфері безпеки і оборони. Чи є вона критичною, які рішення влади можуть виправити її? Гість — Ігор Лапін, народний депутат України 8-го скликання, спецпризначенець, учасник бойових дій російсько-української війни.

Ведучі:

Правляча коаліція Японії вперше з 2012 року втратила більшість після парламентських виборів: хто сформує новий уряд Японії і якою може бути політика країни? Гість — Артур Харитонов, президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України".

Ведучі:

Фінальний забіг у президентській кампанії США. Чому Трамп майже зрівнявся з Гарріс на загальнонаціональному рівні (опитування CBS/YouGov), що відбувається у ключових штатах (скандал з Пуерто-Ріко та сміттям в контексті Пенсильванії, підтримка арабськими лідерами Трампа у Мічигані тощо) та які ще козирі можуть витягнути з рукава кандидати. Гість — Олег Преловський, асоційований експерт Інституту Американістики.

Ведучі:

Секретар РНБО Олександр Литвиненко у Верховній Раді заявив, що зараз призвано 1 млн 50 тисяч громадян, планується призвати понад 160 тисяч осіб. Водночас за офіційними даними 3,4 мільйона людей оновили свої дані, але 6 мільйонів не оновили. Наскільки наші потреби відповідають можливостям, і як зводити ці параметри. Гість — Євген Дикий, ветеран АТО.

Ведучі:

27-28 жовтня перші військові Північної Кореї будуть застосовані росією в зонах бойових дій. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський повідомив за підсумками доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. За словами Зеленського, фактичне залучення Північної Кореї до бойових дій повинно отримати відповідь у вигляді не заплющених очей та розгублених коментарів, а відчутного тиску як на Москву, так і на Пхеньян заради дотримання Статуту ООН і покарання за ескалацію. Які геополітичні наслідки для рф, Північної Кореї? Як демократична спільнота відреагує? Гість — Ярослав Божко, голова Центру політичних студій "Доктрина".

Ведучі:

Як у часи війни працює центральний орган виконавчої влади зі спецстатусом НАЗК, який формує та реалізує державну антикорупційну політику? Як здійснюється аналіз корупційних ризиків у системі оборонних закупівель? Чи могло Нацагентство з питань запобігання корупції упередити корупцію у системі МСЕК? Інтерв'ю Віктора Павлущика, голови Національного агентства з питань запобігання корупції.

Ведучі:

Позачергові вибори у Болгарії: сьомі за чотири роки. Гостя — Катерина Шимкевич, кандидатка історичних наук, керівниця Аналітичного центру балканських досліджень.

Ведучі:

Примусити росію до миру. Переговори з росією можуть відбутися в Індії, — Зеленський в інтерв'ю Times of India. Наскільки це ймовірно? Які важелі впливу має Індія на рф? Однак, чи не відстоюватиме інтереси рф Індія? Брак грошей і людей заставить Путіна міняти спосіб ведення бойових дій, інформує Інститут вивчення війни. Проте чи підштовхне це путіна піти на мирні переговори? Андрій Єрмак заявив, що для початку переговорів із рф її війська мають відійти на позиції станом до 24 лютого 2022 року, але наразі на сході ситуація для нас вкрай непроста. Як заставити рф відійти на ці кордони? Натомість BILD зазначає, що рф планує завершити війну в 2026 році та захопити Харків, Дніпро та Запоріжжя, перетворивши Україну на аграрну країну. Гість — Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, керівник Інституту конфліктології та аналізу росії.

Ведучі: