Сьогодні. Ввечері
Сьогодні. Ввечері

Підбиваємо підсумки дня, що минає.

Українського радіо

1 січня 2025 року в Україні розпочнеться чергова кампанія щорічного декларування доходів громадян. Якими будуть особливості цієї кампанії в умовах повномасштабної війни росії проти України, які новації з’являться для декларантів? Адже нещодавно НАЗК презентувало нову функцію – часткове автозаповнення чернетки декларації в Реєстрі декларацій. Про особливості кампанії з декларування — Юлія Кулікова, керівниця Управління проведення повних перевірок Національного агентства із запобігання корупції.

Ведучі:

Надзвичайне засідання Ради Україна-НАТО, його результати. Чи не запізнілою є реакція наших партнерів на обстріли? Заява ексканцлерки Німеччини Меркель, яка вважає, що якби Україна почала свій шлях до НАТО у 2008 році, то війна розпочалася б раніше. Як пише Bloomberg, у Білому домі розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО. Однак цього вирішили не робити. Хто та чому підштовхнув до зміни рішення? З чим пов'язана низка заяв, які почали активно лунати, щодо вступу України до НАТО? Гість — Олександр Антонюк, військовослужбовець ЗСУ, політичний консультант.

Ведучі:

Минулого тижня (21-22 листопада) у Києві відбулася Друга міжнародна конференція "Crimea Global: Understanding Ukraine through the South" — Глобальний Крим. Зрозуміти Україну через Південь. Як Україну сприймають у Кенії, яка ситуація із російською пропагандою в Африці та що Україна та Кенія можуть запропонувати один одному. Журналіст Українського Радіо Роман Кот поспілкувався зі старшим цифровим репортером для газети The Star з Кенії Браяном Орутою.

Ведучі:

Можливості, дії, впливи. Що будуть робити 46-й, 47-ий президенти США до інавгурації Трампа? Чи зможе й чи буде Трамп скасовувати рішення Байдена? Які важливі кроки для України ще спроможний зробити чинний очільник Білого дому? Гість: Ярослав Божко, голова Центру політичних досліджень "Доктрина".

Ведучі:

Нові правила бронювання і відстрочки, яка реакція народних депутатів. Скорочення мобілізаційного віку до 55 років? Рекрутинг замість ТЦК? Робота Верховної Ради під час повітряних тривог: хто був ініціатором скасування засідання, хто підтримав, чому не подумали про пересічних людей, які живуть в урядовому кварталі, як депутати, зокрема більшості, будуть реагувати на критику Президента? Гість — Федір Веніславський, голова підкомітету з державної безпеки, оборони та оборонних інновацій Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, член депутатської фракції партії “Слуга народу”.

Ведучі:

Сибіга їде на зустріч G7, присвячену Україні. Про що говоритимуть? Які є шанси посилити допомогу від партнерів? Чи багато ще залишається в Європі “червоних ліній” для підтримки України ? Гість: Дмитро Левусь, політолог, експерт аналітичного центру "Об’єднана Україна".

Ведучі:

З 25 листопада в Україні розпочинається добровільне декларування вогнепальної зброї. Як змінюється контроль за обігом зброї? Наскільки простим і доступним є механізм добровільного декларування? Що потрібно знати тим, хто має нелегальну зброю. Гість: Григорій Усатий, експерт з кримінального права, кандидат юридичних наук.

Ведучі:

Рада Україна-НАТО збереться на зустріч 26-го листопада у зв’язку з першим застосуванням Росією по території України експериментальної балістичної ракети. На які рішення варто очікувати: занепокоєння чи практичні кроки? Зустріч генсека НАТО Марка Рютте з Дональдом Трампом. Про що йшлося? Гість: Юрій Романюк, голова ВГО "Україна в НАТО".

Ведучі:

Як працює протиракетна система THAAD і чому вона нам потрібна для посилення ППО. Гість — Геннадій Хазан, президент Української авіаційної асоціації пілотів та власників літаків “АОПА Україна”.

Ведучі:

Чи справді це вже Третя Світова? На думку посла України у Великій Британії Валерія Залужного, безпосередню участь автократичних союзників рф у війні проти України можна вважати початком Третьої світової війни. Наскільки велика вірогідність, що Кремль наважиться атакувати країну НАТО? Чи зможе світ зупинити війну? Гість — Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, керівник Інституту конфліктології та аналізу росії.

Ведучі: