Елена Шарпанская -  Автор и ведущая программ «Русские украинцы» и «Життя без лінії розмежування» русской редакции Главной редакции вещания на иностранных языках и Первого канала Украинского радио. Закончила факультет журналистики Киевского национального университета имени Т.Г.Шевченко в 1986 году. Училась на вечернем отделении и работала в «Спортивной газете» (газета, к сожалению, уже не существует). В 1992 году перешла работать на Первый канал Украинского радио, в редакцию общественно-политического вещания. Несколько лет была автором и ведущей программы «Обратная связь» («Зворотній зв’язок») о социальных и медицинских проблемах в обществе. Вместе с Республиканским управлением ГАИ МВД Украины, готовила и вела в прямом эфире 50-минутную программу «Автомобиль, дорога, мы». Когда в 1995 году возобновилось молодежное вещание, и была создана молодежная редакция «Европа-Центр», то присоединилась к новосозданному коллективу, и вернулась к спорту. В предверии Олимпийских игр 1996 года в Атланте, создала и вела программу «Олимпийское восхождение», позже – «Планета Спорт». Работала на Олимпиаде в Атланте и как специальный кореспондент Украинского радио, и телекомментатор соревнований по академической гребле и гребле на байдарках и каноэ. Олимпийский цикл был пройден и спорт остался как прекрасное воспоминание и уникальный опыт. На Первом канале УР выходили мои программы «Кто я?» -о поисках себя в этом мире, «Неповторимость» («Неповторність») – о выдающихся современниках, «Крупный план» - короткая версия «Неповторимости». Когда молодежная редакция стала частью второго канала Украинского радио «Проминь», то в прямом эфире вела программы «Культ личности», «Азбука реальности», «Радиопресс. Портрет». В записи выходила программа «Музыка на кону. Музыка зарубіжного кино». С 2017 года сотрудничаю с русской редакцией вещания на иностранных языках. Сначала была одна 20-минутная программа «Русские украинцы» по субботам, но с апреля 2018 года, - это прямой эфир по понедельникам, вторникам и средам. По пятницам выходит программа «Жизнь без линии разграничения» («Життя без лінії розмежування»), которая звучит и на Первом канале УР по субботам. За почти 40-летнюю журналистскую карьеру занималась и погружалась в разные темы, но любимые назвать сложно. Меня интересуют люди, их истории, жизненный опыт, умение преодолевать непреодолимое, их творчество и взгляды на жизнь. Пытаюсь быть молодой мамой и бабушкой. Главное хобби – моя большая дружная семья.

Українського радіо

26.11.2024 16:07:12 Реконструкція

Про Ефіопію, єдину країну континенту, яка ніколи не була колонією, про її війни, кордони і штучний голод у 1984-1987 роках — Сергій Сингаївський, письменник і перекладач. Саме в ці роки пан Сергій працював військовим перекладачем у Ефіопії.

Ведучі:
21.11.2024 16:07:13 Реконструкція

Поки в Німеччині вирує політична криза, є час поговорити про історію німецьких партій, бо серед них є "старі", як СДПН, яку представляє нинішній канцлер Олаф Шольц, а є "молоді", на кшталт проросійської "Альтернатива для Німеччини". Які партійні коаліції були ефективними для розвитку і прогресу країни, а які не витримали перевірку часом. Розбиралися разом із доктором історичних наук, професором, головним науковим співробітником Інституту всесвітньої історії НАН України Сергієм Стельмахом.

Ведучі:
20.11.2024 16:07:15 Реконструкція

Як держава існує після геноциду? Це питання і досі актуальне для Руанди — африканської країни на сході континенту. В квітні 2024 року світ відзначив страшну, 30-ту річницю геноциду в Руанді. Тоді за 100 днів представники народності хуту вбили до одного мільйона представників народності тутсі. Який вплив на сусідні країни справили ці події в Руанді? Що зробили для припинення кровопролиття ООН, США і Франція? Говоримо про це з кандидаткою політичних наук, аналітикинею фундації Глобал Юкрейн Мартою Олійник-Дьомочко.

Ведучі:
19.11.2024 16:07:14 Реконструкція

Чи може журналістика бути частиною міжнародної політики? Як газета "День" почала виконувати і досі виконує цю місію. Про міжнародні проєкти газети, і не лише про це ми говорили з головною редакторкою газети "День" Ларисою Івшиною.

Ведучі:
13.11.2024 16:07:13 Реконструкція
Сьогодні в центрі нашої уваги буде Єгипет. Точніше його революції 20 і 21 століття, його роль як регіонального лідера на Близькому Сході, його відносини з Ізраїлем, США, Британією і, звісно, з Україною та Росією. Говоримо з експертом Центру громадянських свобод, сходознавцем Вʼячеславом Ліхачовим.
Ведучі:
12.11.2024 16:07:13 Реконструкція

"Острів Свободи" — так у радянські часи називали Кубу, навіть у пісні співали "Куба далеко, Куба поряд". Однак сьогодні ситуація у взаємовідносинах України та Куби зовсім інша. І це після щирої допомоги в 1990-х роках у безкоштовному оздоровленні на Кубі дітей, що постраждали від чорнобильської катастрофи. Та в березні 2014 року Куба проголосувала проти Резолюції Генасамблеї ООН щодо підтримки територіальної цілісності України, де-факто підтримавши анексію Криму РФ. Говоримо про Кубу з кандидаткою історичних наук, доценткою кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерткою Ради зовнішньої політики "Українська призма" Наталею Шевченко.

Ведучі:
07.11.2024 16:07:12 Реконструкція

Техногенні катастрофи. Окреме місце серед них посідають аварії на атомних електростанціях. Сьогодні в аварійному стані, через російських окупантів, знаходиться Запорізька АЕС. Про вплив аварій на атомних електростанціях на світову політику та економіку говоримо з народним депутатом України п’яти скликань, міністром охорони довкілля та ядерної безпеки 1992-1998 років Юрієм Костенком.

Ведучі:
06.11.2024 16:07:07 Реконструкція

Після перемоги в Другій світовій війні залишалися невирішеними проблеми - підписання мирних договорів з колишніми європейськими союзниками фашистської Німеччини — Італією, Болгарією, Румунією, Угорщиною, Фінляндією. Саме для цього 1946 року в Парижі зібралися представники країн-переможців і переможених. Про важливі аспекти Паризького мирного договору, про його значення говоримо з кандидаткою іторчиних наук, страшою науковою співробітницею Інситуту історії України НАН Яною Примаченко.

Ведучі:
05.11.2024 16:07:14 Реконструкція

Про Сінгапурське економічне диво відомо в усьому світі, а його творця Лі Куан Ю називають видатним політиком, батьком сучасного Сінгапуру – невеличкої країни-міста. Так, її площа менша за площу Києва, однак сьогодні Сінгапур – одна з найбагатших країн світу, центр банківської активності та одна з провідних індустріальних держав Азії. Про обидва боки цієї переможної медалі говоримо з кандидатом економічних наук, президентом Асоціації Дніпровський Банківський Союз Володимиром Косюгою.

Ведучі:
24.10.2024 16:07:15 Реконструкція

17 листопада 1989 року в Празі відбулася "Оксамитова революція", яка докорінно змінила Чехословаччину. Зрештою, утворилися дві країни — Чехія та Словаччина, які проводять незалежну політику, зберігаючи добросусідські відносини, розвиваючи взаємовигідне співробітництво. І всього цього, певно, не було без Вацлава Гавела - останнього президента Чехословаччини і першого президента Чехії. Гість — Радомир Мокрик, український історик, культуролог, автор книги "Чехія в ХХ столітті".

Ведучі:

Ведучі українського радіо