"Зараз — зона великого експерименту", — Юрій Зозуля про те, як українські військові вчаться протидіяти дронам-камікадзе

"Зараз — зона великого експерименту", — Юрій Зозуля про те, як українські військові вчаться протидіяти дронам-камікадзе

Сьогодні, 17 жовтня російська армія здійснила спробу атакувати українську столицю за допомогою дронів-камікадзе "Shahed-136". З 28 дронів до Києва долетіло лише п’ять, яким разом з тим вдалося завдати шкоди місту. Також є жертви серед цивільного населення. Як Київ може захиститися від подібних атак дронів в майбутньому, Українське радіо дізнавалось в експерта Фонду інноваційних оборонних технологій Юрія Зозулі.

0:00 0:00
10
1x

"Дрони-камікадзе — це дуже нові технології, з якими ми зіткнулися у сучасній війні. Зараз триває інтегральна війна, тобто ми маємо взаємодію різних родів військ. В нас вже відпрацьовані системи протиповітряної оборони, проте їх недостатньо. Після початку війни в нас вже з’явилась та розвинулась протиракетна оборона. Але протидронні системи — це новітній виклик, який стоїть перед нами. Аби з ними боротися, треба залучати не лише українських військових та науковців, але й науковців зі всього світу. Тому зараз є декілька команд, які відпрацьовують нові виклики в Україні, адже в світі їх небагато. Всі новітні дронні технології з’являються в нас просто на фронті, ми бачимо, як вони б’ють по наших містах і лише після цього — починаємо аналізувати і шукати способи протидії", — розповів Юрій Зозуля.

Експерт додав, що вже є схвалена концепція "куполу", який би захищав столицю України від нападу дронів: "Наші та іноземні команди працюють над тим, щоб можна було виявляти дрони за багатосот кілометрів від Києва, супроводжувати і впливати на нього всіма наявними засобами. 

Адже ми бачимо всі фізичні принципи, як можна виявити дрон: локаційні, радіолокаційні, звукові, оптичні, теплові. Крім того, система передає інформацію і ми бачимо, що перші, хто їх помічає за звуком, передають інформацію про це в телеграм-каналах. Є спеціальні додатки, які супроводжують цей дрон, тому що до столиці він летить 1,5 години, на захід — й 2 години. Він більш повільний, ніж ракета, але в цьому й його перевага — винищувачі збивають дрони погано. Але всі ці моменти дуже швидко відпрацьовуються. Ми отримуємо зброю і одразу починаємо воювати й так само й розробляємо нові системи протидії та одразу їх використовуємо. Зараз — зона великого експерименту і кожен день наближає нас до перемоги та рішень, як атакувати та протидіяти дронам". 

"ЗСУ та протиповітряній обороні вдається збивати до 70 % дронів, які залітають в Україну. Адже сьогодні до Києва долетіло лише 5 дронів, що є дуже гарним показником і, думаю, він буде покращуватися. Можливо, настане день, коли буде як в Ізраїлі: збиватимуть 99 % ракет", — підсумував Зозуля.

Фото: Ukr.net