war

Кіоск або крамничка біля нашого будинку: як малий бізнес впливає на економіку країни під час війни

1.06.2022 р., 18:59

42 відсотки представників малого бізнесу припинили свою роботу після початку війни, більше третини призупинили свій бізнес, але хочуть його відновити, а 13 відсотків продовжують працювати. Це дані Європейської бізнес асоціації. Чи можна змінити ці цифри на кращі та яке воно, життя малого бізнесу під час війни? Про це в ефірі Українського радіо розповів керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Андрій Забловський.

"Головні потреби малого і середнього бізнесу сьогодні нестача фінансів, ресурсів, які допоможуть підтримувати обіговий кошт, логістика, нестача замовлень і втрата клієнтів",  наголосив керівник Секретаріату Ради підприємців. За його словами, потрібно шукати нових клієнтів у нових країнах, за кордоном. "Необхідно займатися пошуком грантових грошей, іноземних капіталів. Це нелегко, але механізми існують. Зараз, у зв'язку з виходом із ринку російських товарів, українські підприємці можуть заходити замість них. Малий бізнес-це завжди проактивна позиція".

Андрій Забловський зауважив, що держава продовжує імплементацію кількох бізнес-платформ для підтримки малого бізнесу, що  діють і у воєнний стан зокрема: платформа "NAZOVNI", програма Релокація, Програма 5-7-9%.

Проте підприємець також наголосив на необхідності вимагати від влади втілення й інших потреб: "максимально дерегулювати, спростити, забезпечити відновлення інфраструктури, забезпечити паливом, якщо ми говоримо про деокуповані території."

Зокрема Забловський пояснив, як кіоск біля будинку впливає на економіку України: "малий бізнес забезпечує себе, створює робочі місця, допомагає відновлюватися іншим бізнесам, створює ланцюжок доданої вартості. Той же волонтер, збираючи гроші та купуючи товари, також забезпечує ЗСУ".

Фото: Дія.Бізнес

Кіоск або крамничка біля нашого будинку: як малий бізнес впливає на економіку країни під час війни

Новини по темі