war

Грузія і Молдова подали заявки на вступ до Євросоюзу

3.03.2022 р., 19:55

Слідом за Україною Грузія і Молдова подали заявки на вступ до Європейського Союзу.

3 березня президентка Молдови Мая Санду підписала заявку на вступ Молдови до Європейського Союзу.

За її словами, Молдова готова взяти на себе відповідальність за майбутнє, жити у демократії та процвітанні, а також бути частиною вільного світу. 

"Шановні громадяни, якщо для одних рішень потрібен час, інші мають бути прийняті оперативно… Ми подамо запит найближчими днями у Брюссель", — сказала Санду.

Раніше відповідну заявку підписав і прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі. 

"Сьогодні — історичний день для Грузії. Від імені держави я підписую заявку на вступ до ЄС. Заявка на членство в ЄС є ще одним важливим етапом на шляху до європейської інтеграції Грузії. Етап, що відкриває нову сторінку нашої історії.

Упевнений, що шлях інтеграції в ЄС ми пройдемо разом з нашими абхазькими та осетинськими співвітчизниками та разом з ними збудуємо єдину, європейську, сильну державу", — заявив Гарібашвілі.

Зазначимо, Молдова та Грузія разом з Україною входять до альянсу Асоційованого тріо — посиленого формату щодо інтеграції трьох держав до Європейського Союзу. 

Нагадаємо, 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України в ЄС. 

1 березня Європейський Союз офіційно розпочав процедуру розгляду української заявки на здобуття членства.

2 березня Європейський парламент переважною більшістю голосів затвердив резолюцію, яка рекомендує державам-членам ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата на вступ.

Фото: Reuters 

Грузія і Молдова подали заявки на вступ до Євросоюзу

Новини по темі