"єПідтримка": як отримати фізичну картку з "ковідною" тисячею та на що українці витрачають гроші за вакцинацію?

"єПідтримка": як отримати фізичну картку з "ковідною" тисячею та на що українці витрачають гроші за вакцинацію?

Цього тижня в Україні два банки – Монобанк та Альфабанк – розпочинають видачу фізичних карток "єПідтримка". Це дозволить витрачати кошти, отримані за повний курс вакцинації, не використовуючи смартфон. Також очікується, що до ініціативи приєднуються й інші банки, які беруть участь в державній програмі "єПідтримка". Як отримати банківську картку з коштами за вакцинацію та на що українці найчастіше їх витрачають Українському радіо розповів президент Асоціації українських банків Андрій Дубас.

0:00 0:00
10
1x

"Всі банки можуть випускати картку для "ковідної" тисячі, жодної технічної складності тут немає. Тут лише питання в тому, щоб цей банк вже був в переліку тих банків, які мають доступ до програми "єПідтримка", – розповів Андрій Дубас.

Разом з тим, експерт наголосив, що фізичну банківську картку можна отримати лише, якщо ви перед тим замовили її онлайн-версію: "Коли ми робимо запит на отримання коштів через додаток "Дія" – це вже запит на отримання коштів від держави онлайн. Зараз Мінцифри та Мінекономіки лише працюють над тим, щоб, наприклад, люди, які не мають змоги користуватися мобільним додатком "Дія", не мають смартфону чи достатніх навиків користування платіжними картками, могли скористатися державною підтримкою у класичному форматі".

Нагадаємо, що станом на сьогодні тисячу гривень за вакцинацію можна оформити в таких банках: А-банк, Альфабанк, Iziбанк, Монобанк, Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзенбанк та Укргазбанк. 

"Основна проблематика програми – це максимально відійти від неконтрольованої витрати коштів за вакцинацію, аби вони були витрачені саме на цілі і категорії, які передбачила держава. Наприклад, сьогодні йдеться про обмежене коло витрат, проте цього місяця буде запущена програма на купівлю ліків людьми, старше 60 років. Я думаю, в перспективі буде розроблений формат для людей, які не мають змоги користуватися електронними розрахунками", – зазначив Дубас. 

За офіційною статистикою від Міністерства економіки України, за три тижні від старту програми кількість бажаючих отримати від держави тисячу за повний курс щеплення від COVID-19 становить 6,5 млн людей. Відтак  держава виплатила на картки українців 6,5 млрд гривень, проте громадяни встигли витратити з них лише 15 %. 

Перші місця у рейтингу витрат займають книжкові магазини та кінотеатри: вони заробили понад половину витрачених коштів. Значно відстають за популярністю театри, концерти, внутрішні сполучення та спорт. 

Фото: Економічна правда