Чого ми досі не знаємо про Володимира Великого — спецпроєкти до Дня Хрещення Русі на радіо "Культура" та Українському радіо

Чого ми досі не знаємо про Володимира Великого — спецпроєкти до Дня Хрещення Русі на радіо "Культура" та Українському радіо

28 липня, у День Хрещення Русі, слухачі групи радіоканалів Суспільного почують одразу кілька спеціальних проєктів, присвячених постаті великого князя київського, хрестителя Русі Володимира Святославича.

Яким насправді був Володимир Великий — рівноапостольний святий, державний діяч і людина? Відповідь на це питання шукатимуть у спеціальному випуску програми "Сьогодні. Вдень" на Українському Радіо історик Вадим Арістов, релігієзнавець та директор громадської організації "Центр релігійної безпеки" Дмитро Горєвой та ведучий програми Роман Коляда. Початок програми — о 13:10.

Учасники спецпроєкту говоритимуть про молоді роки князя та про криваву війну після смерті його батька Святослава, про те, яким титулом насправді послуговувався Володимир, хто і як приймав християнство та за яких обставин Володимира прилучили до лику святих. Також йтиметься про образ князя в народних билинах: чому він, з одного боку, Красне Сонечко, а з другого — вельми негативний персонаж, а також про те, чи є реальна можливість відтворити зовнішність Володимира за методикою Михайла Герасимова або сучасними комп'ютерними технологіями.

На Радіо Культура об 11:10 слухайте спеціальний випуск програми "Про Закон і Благодать". У гості до ведучого Вадима Карп’яка завітає історик і публіцист Андрій Плахонін. Вони обговорюватимуть, чи мав Володимир альтернативу християнізації, а також чому на постать київського князя наполегливо претендує Росія, підкреслюючи, що він російський князь.

А о 15:10 на Радіо Культура у програмі "Полілог" про постать князя Володимира говоритимуть науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України та Національного музею історії України Ярослав Затилюк та єпископ Римо-католицької церкви в Україні Віталій (Кривицький). Ведучий Євген Захарченко. Слухайте про те, як Володимира описують літописи, якою була Вселенська (світова) церква у часи хрещення Київської Русі, а також про ставлення інших конфесій до київського князя за часів хрещення Київської Русі.

Фото: фреска Віктора Васнецова у Володимирському соборі в Києві