Обирай пісні. Визначай переможця

Немає щеплення – немає розваг і подорожей. Як Париж та інші країни ЄС спонукають вакцинуватися добрим словом і примусом

17.07.2021 р., 22:05

Мешканці Франції почали масово записуватися на щеплення від COVID-19 після того, як президент Франції Еммануель Макрон попередив про обмеження невакцинованих громадян, які не матимуть "медичного талона" або ж негативного тесту на COVID. Таким особам в країні заборонять відвідувати ресторани, користуватися потягами чи літаками і входити до торговельних центрів. Після такої звістки 1,5 млн французів записалося на вакцинування. Про боротьбу з коронавірусом у Франції та інших країнах Українському радіо розповіла кандидатка історичних наук, асоційована експертка Ради зовнішньої політики "Українська призма" Вікторія Вдовиченко.

"Що таке негативний ПЛР-тест на COVID європейці дуже добре знають, адже що Франція, що Італія, що Німеччина та багато інших країн ЄС вимагає від людини, яка хоче піти в супермаркет, негативний тест ПЛР. Ми такого ніколи не переживали, а для більшості громадян ЄС – це реальність протягом півтора року. Відповідно є й спротиви (вакцинації – прим. ред.), але 1,5 млн громадян хочуть погодитися, тому що не сила відчувати на собі такі обмеження", – розповіла Вікторія Вдовиченко.

Вона звернула увагу, що наразі Франція та Греція – єдині країни з країн-членів ЄС, які зобов’язали усіх медичних працівників, а також працівників сфери соціального обслуговування вакцинуватися: "Хоча попри це Еммануель Макрон говорить, що щеплення має відбуватися на добровільних засадах, що фактично таким не є".

Разом з тим, Франція не є єдиною країною в контексті запровадження обмежень для невакцинованих осіб: в Португалії нещепленим від COVID заборонили відвідувати кафе і ресторани і ввели комендантську годину.

"Португальців це лякає і влада країни говорить, що в них вже розпочалася четверта хвиля коронавірусу. На середину липня це не є новиною, оскільки збільшення статистики штаму "Дельта" розпочалося в Португалії ще з кінця червня. За місяць до того країна відкрила кордони для громадян ЄС та Великої Британії. Наразі всі 86 позитивних випадків COVID – це саме випадки зі штамом "Дельта", – розповіла Вікторія Вдовиченко. 

За словами експертки, більш суворі заходи для боротьби із сплеском захворювання пов’язані також і зі збільшенням смертності від хвороби: "У випадку Португалії вона трішечки менша, ніж в лютому, коли відбувалася третя хвиля коронавірусу. Тому португальці сприймають обмеження більше як варіант того, щоб убезпечитися і бути здоровими".

Також Вдовиченко зауважила, що критична ситуація зі штамом коронавірусу "Дельта" спостерігається зараз у Великобританії: цифра нових заражень щодня дійшла до позначки в майже 50 тисяч хворих.

"Основною причиною спалаху став саме штам "Дельта", який на 60 % заразніший, ніж попередні штами. Це говорить про те, що для поширення хвороби не потрібна велика кількість людей. Ще з кінця червня у Великій Британії ми знову побачили цифри, які вражають. Сьогодні також на COVID захворів глава МОЗ Британії: він має легкі симптоми попри те, що вже був вакцинований. Тому можна говорити, що новий штам трохи непередбачуваний", – зауважила експертка.

Вдовиченко наголосила, що рішення про запровадження обмежень щодо невакцинованих британців точно розглядається й наступного тижня може бути представлене у парламенті: "Адже ми знаємо, що Велика Британія є однією з тих країн, що постраждали від коронавірусу найбільше за кількістю поширення інфекції".

Фото: ZN.UA

Немає щеплення – немає розваг і подорожей. Як Париж та інші країни ЄС спонукають вакцинуватися добрим словом і примусом

Новини по темі