Мобільний додаток

"За 4 роки має зайти в топ-10 ресурсів в Україні" — Микола Чернотицький про плани Суспільного

1.06.2021 р., 11:35

Про Суспільне мовлення в Україні, його місію, рейтинги та плани на майбутнє, в ефірі Українського радіо розповідає медіаменеджер та медіаексперт, а також голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький.

Програма:

Про незалежність Суспільного мовлення

Ми гарантуємо, що жодного впливу політики чи бізнес-груп на жоден з наших контентів не відбувається. Це вибудувано структурно, адже у нас є наглядова рада, яка складається з половини людей від політичних сил (але які не є депутатами) і половина від громадських організацій, яка є тим буфером між владою і менеджментом, який забезпечує сталу незалежність. Крім того, важливо, що в своїй діяльності Суспільний мовник керується місією "захищати свободи в Україні" і ми маємо щодня дотримуватися цієї місії, журналістських стандартів і ставити на перше місце свого споживача: радіо, сайт чи телебачення.

Про табу на Суспільному

Наприклад, заборонена рекламувати алкоголь, за винятком спортивних трансляцій, де присутнє європейське спонсорство. Важливо, щоб будь-який контент виходив з нашої місії, цінностей та стандартів і було професійна історія. Тому, ми маємо працювати більш глибше, ніж працюють комерційні мовники і викривати ті історії, якими не займатимуться приватні медіа. 

Про тих, кого не можна запрошувати на ефіри

На Суспільному таких ніколи не існувало, маю на увазі після Революції гідності. Зовнішній моніторинг незалежних громадських організацій пильнує за дотриманням наших стандартів і для нас важливо бути прикладом дотримання стандартів на медіаринку. Були спроби так чи інакше впливати на Суспільне мовлення з боку влади. Це історія про те, що кожен представник відповідної політичної сили хоче зустрітися, поговорити. Але це про наше вміння сказати "ні, так не буде". 

Про пріоритетність напрямків. Що на першому місці: телебачення, радіо чи діджитал?

Кожен менеджмент має вибудовувати пріоритетність напрямків розвитку і ми відбудували кожну платформу. Пріоритетність на 4 роки — це діджитал first. Ми розуміємо, що для того, щоб Суспільне взяло іншу аудиторію, потрібно йти в мобільні девайси. Ми маємо перелаштовуватися під цю технологію і направляти туди ресурси. Це не означає, що телебачення та радіо лишаються без ресурсів. Я дуже мрію, щоб Українське радіо увійшло по індустріальній панелі в топ-10 радіостанцій України за 4 роки. При цьому, для нас важливо поєднувати якість і довіру. 

Про критику і похвалу влади на Суспільному

Суспільне — це не про критику чи похвалу. Це — про факти і відповідну інформацію, яку отримує споживач, для того, щоб зробити власні висновки. На Суспільному виходить ряд програм журналістських розслідувань — "Схеми", "Наші гроші з Денисом Бігусом", "Слідство. Інфо" та інші. А з минулого року виходять розслідування власної команди Суспільного, яка знаходиться в Рівному. Таких розслідувань не робить ніхто в країні: про психічні лікарні, легалізацію канабісу та інші. Крім цього, ми нещодавно запустили локальні розслідування в шести регіонах, які на аутсорсі виконують локальні команди, зовнішні продакшени. І це — не про критику влади, а про інший контент. 

Про споживача Суспільного

Телебачення — це більш старша аудиторія, 60+. Радіо — 44+. Всі, хто молодший, вони, швидше, до діджитал платформи відносяться. Тому ми маємо відповідним чином формувати наш контент, щоб він підходив всім. 

Про журналістів Суспільного: як знайти баланс між критикою та повагою до влади

У кожного своя роль і кожен повинен виконувати свою роботу якісно. Влада має виконувати якісно представницькі та виконавчі функції, а журналісти повинні якісно доставляти інформацію, ставити критичні питання. Тому, це — не про баланс, а про те, що кожен на своєму місці має виконувати якісно свою роботу. 

Про 22 регіональні філії Суспільного

Це — про вплив Суспільного на громаду. Так показуємо, що ми — єдиний незалежний майданчик в регіонах, який гарантує незалежність. Ми мали дебати у Львові, Ужгороді, Чернівцях, проводили дебати кандидатів місцевих рад. Ми є в кожному регіоні тим майданчиком, який створює історію про якісну журналістику. Я точно знаю, що на жодну філію не зателефонує губернатор зі своїми вказівками. 

Про цілі та плани

Якщо брати 4 річну перспективу, то ми маємо зайти в топ-10 ресурсів в Україні. Ми маємо мати довіру і вплив, але й думати про рейтинг. Важливо не забувати про побудову гіперлокальної мережі, кореспондентських пунктів, автоматизацію процесів. Тобто є цілий перелік пунктів, який я би хотів реалізувати, при наявності певних ресурсів. Дякую, що слухаєте Українське радіо і продовжуєте це робити. А ми будемо гарантувати тут якісний контент та інформацію, яка вас точно не введе в оману.

Фото  https://tv.suspilne.media

"За 4 роки має зайти в топ-10 ресурсів в Україні" — Микола Чернотицький про плани Суспільного

Новини по темі