war

"Якщо Трамп буде переобраний, у нього не буде стримуючих факторів" – дипломат Войтко про вибори в США

4.11.2020 р., 17:54

За кілька годин стануть відомі попередні результати президентських виборів в США, де поки що з мінімальною різницею у відсотках за посаду змагаються Дональд Трамп та Джозеф Байден. Чим може закінчитись це протистояння та як зміниться світ у випадку перемоги одного з кандидатів? Про все це Українському радіо розповів дипломат, експерт-міжнародник Ярослав Войтко.

"Треба почекати підрахунку голосів, тому що в такому ключовому штаті для Байдена, як Пенсильванія, підрахунок голосів почався тільки вчора після закриття дільниць. Якщо хтось із виборців надіслав бюлетень поштою і є штамп вчорашнім третім листопада, то за законодавством можна підраховувати ці голоси ще до 12 листопада. Трамп цього не хоче і вже заздалегідь звинувачує свого суперника в тому, що таким чином вибори чи голоси можуть бути сфальсифіковані", – розповів Ярослав Войтко. 

За його словами, Байден дуже розраховував на критичні штати чи ті, що коливаються. Йдеться про Огайо, Айову, Техас, Флориду: "Але за підрахунками зараз у всіх цих штатах, які він мав би взяти собі, Трамп може зберегти перевагу. І всі виборщики цього штату переходять на користь того, хто в ньому переміг".

Експерт зауважив, що результати голосування в США матимуть вплив на багато регіонів у світі, зокрема Росію та Китай: "Ще пару років тому була прийнята доктрина в галузі національної безпеки, оборонна доктрина, в якій Китай називається суперником номер один, Росія – на другому місці. Це обумовлено тим, що Китай стає дуже потужною економічною державою, на нього припадає 16 % ВВП світу. За прогнозами в 2050 році, якщо все відбуватиметься так, як вчені екстраполюють, Китай може вийти на перше місце по ВВП. Також Китай стає дуже потужною військовою державою: поки що вона більше діє на регіональному рівні, а Росія на глобальному намагається свої щупальця просовувати. Але аналітики прораховую всі можливі сценарії". 

"Союзники США по НАТО, які знаходяться в Європі, хотіли б, щоб США повернули собі лідерство в цій організації. Ми пам'ятаємо, як в передвиборній риториці 2015-2016 років Трамп згадував, що, можливо, НАТО і не потрібно. Але все ж таки ми бачимо, що НАТО – дуже цінний стримуючий механізм", – зауважив Войтко.

За його словами, якщо Дональд Трамп буде переобраний, у нього не буде стримуючих факторів: "Навіть попри бажання союзників, він може постаратися проводити власну політику, тому що в нього не буде остраху. На третій термін йому вже не треба буде переобиратись, це не дозволяє Конституція США". 

Також експерт наголосив, що в разі переобрання на другий термін Дональда Трампа, значні зміни чекають і на країни Близького Сходу: "Зараз Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн не відновили свої стосунки з Ізраїлем. Ще небагато, але мабуть буде більше, тих країн, які визнають Єрусалим єдиною неподільною столицею Ізраїлю, що справді може міняти обстановку на Близькому Сході. Є ще такі проблеми як Афганістан, Пакистан, інші мусульманські країни, які теж повинні адаптувати політику до нових реалій, зокрема, тих, що забираються американські війська. Не треба сумніватись, що Трамп виведе війська з Афганістану". 

ФОТО: pixabay

"Якщо Трамп буде переобраний, у нього не буде стримуючих факторів" – дипломат Войтко про вибори в США

Новини по темі