Мобільний додаток

Експертка розповіла основні правила наповнення та зберігання домашньої аптечки

28.10.2020 р., 17:05

Щороку українці купують близько мільярда лікарських засобів. Коли почався карантин, люди в аптеках скупили двомісячний запас ліків. Пам’ятку щодо безпечного та правильного зберігання медпрепаратів підготували у громадській організації "Ліки. Контроль". Її голова Наталія Гуран в ефірі Українського радіо розповіла про те, як правильно купувати та зберігати ліки та як уникати фальсифікату.

Як зберігати

"Дуже багато людей вважає, що всі ліки треба зберігати в холодильнику. Насправді там треба зберігати ліки, в яких в інструкції про це сказано. До того ж не можна їх заморожувати. Також люди ті ліки, які приймають щодня, кладуть у шафки у ванній кімнаті. У ванній ліки на варто зберігати, бо вони бояться вологи. Ліки треба ставити подалі від тепла і сонячних променів. Не треба обрізати блістери, бо можна обрізати інформацію про термін придатності. Також не варто пересипати ліки в зручні баночки", - говорить Наталія Гуран.

"Ми розробили безкоштовний додаток "Ліки контроль", який можуть завантажити всі. Там є розділ "Домашня аптечка", який нагадає, коли буде спливати термін придатності”.

Як правило, в українців багато "прострочки" саме в автомобільних аптечках, знає експертка.

Як правильно транспортувати

Зараз починається період вакцинації від грипу, і люди самі беруть вакцини та йдуть в поліклініку. Наталія Гуран радить, перед тим як купувати вакцину і ліки, треба подивитися як їх зберігати: "Варто завжди пам’ятати, що умови транспортування дорівнюють умовам зберігання. Якщо ви збираєтесь купувати вакцину, ви маєте нести з собою акумулятор холоду та термосумку. Однак, їх не можна заморожувати. Якщо ви порушили умови транспортування, можете вже не вакцинуватися".

Експертка говорить, що провізори в аптеках мають попереджати про те як транспортувати та зберігати ліки. Однак, так роблять далеко не всі. "Я колись купила мазь, яку треба зберігати в холодильнику, а мені їх в аптеці подали з вітрини. У додатку "Ліки Контроль" можна прочитати про зберігання ліків перед покупкою", - радить вона.

Як зберігати ліки в домі, де є діти

"Якщо у вас є якась шафа, що замикається на ключ, то варто складати в неї, — каже експертка, — шафа має бути високо, щоб дитина не могла підставити стільчик і дотягтися. Після приймання ліки треба одразу прибирати, тому що діти копіюють нас і можуть їх випити. Не треба забувати, що підлітки також діти. У них бувають зміни настрою. Тому краще ліки тримати закритими там, де є дитина будь-якого віку".

Як розпізнати фальсифікат

За даними, ВООЗ в країнах, які розвиваються, 10 відсотків медпрепаратів — фальсифікат, каже Наталія Гуран. "У нас в додатку є покрокова інструкція як розпізнати фальсифікат. Треба придивлятися до маркування. Якщо ви постійно приймаєте одна й ті ж ліки, варто придивлятися звертати увагу на зміни пакування, якщо є граматичні та орфографічні помилки, це підробка. Поліграфія в офіційних виробників завжди якісна. Також треба звертати увагу на саму таблетку, якщо написано, що це таблетка без запаху білого кольору, а ви дивитесь, що вона світло рожева, то такі ліки не варто купувати. В додатку "Ліки. Контроль" можна перевірити реєстрацію препарату. Ми слідкуємо за заборонами, які стосувалися контрафактної продукції".

Фото: УНІАН

Експертка розповіла основні правила наповнення та зберігання домашньої аптечки

Новини по темі