Більше новин
- 21:00
- Наслідки підвищення Нацбанком облікової ставки. Пояснює експерт
- 20:39
- "Захворів — поїж червону рибу": експертка пояснила, чому в імпортовану рибу додають антибіотики
- 16:30
- Гурт Go_A екслюзивно презентує на UA: Радіо Промінь пісню для Євробачення-2021
- 15:45
- KHAYAT: Хочеться робити матеріал, де кожна пісня, як окреме життя
- 15:32
- Олег Скрипка: Коли ти випускаєш пісню, вона тобі не належить
Українці зможуть дистанційно проконсультуватися в лікаря: як це працюватиме
Медична інформаційна система України HELSI.ME запускає сервіс відеозв’язку з лікарями. Користувачі HELSI.ME, незалежно від місця перебування, матимуть змогу записатись до лікаря через сайт, проконсультуватися з ним та отримати рекомендації щодо лікування через відеозв’язок. HELSI.ME планує в найкоротші терміни проінформувати всі медичні заклади, які працюють з сервісом про запровадження такої функції, а також проведе вебінар по використанню відеодзвінків для сімейних лікарів. Сімейний лікар Лютізьої амбулаторії Вишгородського району Київської області Антоніна Малаєва прокоментувала, як працюватиме ця система і чому запровадження онлайн-консультацій є доцільним.
"Цю опцію поки що не запровадили. Проте ви вже можете онлайн записатися на прийом до лікаря і вже починає діяти опція запису до вузького спеціаліста. Тому очікуємо, коли запрацює відеозв’язок", ― зазначила Антоніна Малаєва.
Сімейний лікар наголошує, що можливість відеозв’язку зараз є необхідною.
"У багатьох наших лікарів є відеофункція і у Viber, і у Messenger. Також багато моїх колег зареєстровані на спеціальних сайтах і ведуть запис онлайн. Але якщо це буде організовано, це буде доступно для всіх пацієнтів: і записатися на прийом, і можливість поспілкуватися", ― сказала вона.
На думку лікаря, "важливо, аби була більш досконала система відеозв’язку, коли сімейні лікарі зможуть проконсультуватися зі спеціалістом вторинного рівня. Наприклад, лікар знаходиться десь у сільській місцевості і йому треба проконсультувати свого пацієнта з кардіологом чи дерматологом. Тобто телемедицина ― це медицина майбутнього".
Зазначимо, у майбутньому, користувачі HELSI.ME зможуть під час телемедичної консультації: спілкуватись з лікарем в режимі чату, надсилати результати лабораторних та інструментальних досліджень, зокрема з телеметричних пристроїв.
Окрім того, враховуючи складний період в охороні здоров’я, ведення електронних записів на перший період передбачається бути дещо спрощеним.
Фото: gacetamedica.com
