Мобільний додаток

Українці зможуть дистанційно проконсультуватися в лікаря: як це працюватиме

4.04.2020 р., 15:56

Медична інформаційна система України HELSI.ME запускає сервіс відеозв’язку з лікарями. Користувачі HELSI.ME, незалежно від місця перебування, матимуть змогу записатись до лікаря через сайт, проконсультуватися з ним та отримати рекомендації щодо лікування через відеозв’язок. HELSI.ME планує в найкоротші терміни проінформувати всі медичні заклади, які працюють з сервісом про запровадження такої функції, а також проведе вебінар по використанню відеодзвінків для сімейних лікарів. Сімейний лікар Лютізьої амбулаторії Вишгородського району Київської області Антоніна Малаєва прокоментувала, як працюватиме ця система і чому запровадження онлайн-консультацій є доцільним.

"Цю опцію поки що не запровадили. Проте ви вже можете онлайн записатися на прийом до лікаря і вже починає діяти опція запису до вузького спеціаліста. Тому очікуємо, коли запрацює відеозв’язок", ― зазначила Антоніна Малаєва.

Сімейний лікар наголошує, що можливість відеозв’язку зараз є необхідною.

"У багатьох наших лікарів є відеофункція і у Viber, і у Messenger. Також багато моїх колег зареєстровані на спеціальних сайтах і ведуть запис онлайн. Але якщо це буде організовано, це буде доступно для всіх пацієнтів: і записатися на прийом, і можливість поспілкуватися", ― сказала вона.

На думку лікаря, "важливо, аби була більш досконала система відеозв’язку, коли сімейні лікарі зможуть проконсультуватися зі спеціалістом вторинного рівня. Наприклад, лікар знаходиться десь у сільській місцевості і йому треба проконсультувати свого пацієнта з кардіологом чи дерматологом. Тобто телемедицина ― це медицина майбутнього".  

Зазначимо, у майбутньому, користувачі HELSI.ME зможуть під час телемедичної консультації: спілкуватись з лікарем в режимі чату, надсилати результати лабораторних та інструментальних досліджень, зокрема з телеметричних пристроїв.

Окрім того, враховуючи складний період в охороні здоров’я, ведення електронних записів на перший період передбачається бути дещо спрощеним.

Фото: gacetamedica.com 

Українці зможуть дистанційно проконсультуватися в лікаря: як це працюватиме

Новини по темі