"Це своєрідний "дарунок долі", оскільки цей театр був на фестивалі в Ужгороді. Вистава надзвичайно масштабна, декорації важать 350 кілограмів і їх перевезли літаком. Це великі витрати грузинської сторони для того, аби привезти сюди цю виставу", — зазначила Уляна Мороз.
Коли Батумський театр приїхав до України, вирішили зіграти не один раз на фестивалі, а ще двічі. Уже виступили в Мукачеві й приїздять до Львова.
"Якби ми навіть захотіли запросити цей колектив, то не змогли б фінансово, це – 16 акторів і 350 кілограмів декорацій, неймовірна кількість маріонеток-ляльок. Це історія з їхнього фольклору. Любовна історія розвивається на зміні картинок: там і будиночки й природа, й водоспади", — розповіла директорка Львівського театру ляльок.
Також Уляна Мороз відзначила роботу грузинських театралів: «Маріонетки надзвичайно точно працюють, наприклад, рубають дрова, готують їсти, такі панно із життя. Неймовірно щаслива, що маємо честь приймати їх у Львові, бо це надзвичайно цікаво і складно, й точно. Такого ще не було на нашій сцені".
П’єса "Міагулі" розповідає нам про гірський регіон, де традиції та релігія є найвищими суддями. Молода жінка Міагулі закохана в Бешкена, який уже має сім'ю. Чоловік не байдужий до юної красуні, тож вони починають таємно зустрічатись. Проте, їхня закоханість вже очевидна всім. Через цей факт суспільство їх засуджує. Своїми почуттями Міагулі та Бешкен намагаються протистояти присутнім порядкам, але там, де втрачається воля, де живуть у брехні, де страждають усі, важко перемогти. Чоловік і жінка стоять перед вибором, але, попри наслідки, ніхто з них не зраджує своїм особистим принципам.
Ця історія про традиції, про сімейні цінності, про життя тих, хто довіряє один одному і про тих, хто цього не робить.