war

Як шахраї можуть отримати ваші гроші в Інтернеті — роз’яснення детектива

11.08.2019 р., 19:00

Власник детективного агентства "Бюро Рись" та голова комісії з етики Асоціації приватних детективів України Руслан Болгов в ефірі Українського радіо пояснив, як не бути ошуканим в Інтернеті під час покупок і не віддати свої гроші шахраям.

Якщо ви хочете купити щось у мережі Інтернет, ви шукаєте, де дешевше. Це перше, на що звертають увагу шахраї. Чим дешевший товар, тим більшою є ймовірність того, що ви можете потрапити до рук шахрая.

Коли продавці просять 100% передоплату, це є головним моментом, на який потрібно звернути увагу. Ймовірно, ви маєте справу з шахраєм.

Коли продавець надає вам документи на себе як на фізичну-особу підприємця, копію паспорта, то перевірте цю інформацію у відповідних реєстрах, чи справді ця особа надає ці послуги. Часто телефон, вказаний у реєстрі ФОПа, не співпадає з телефоном продавця.

Щодо шахрайських операцій з банківськими картками, вам можуть подзвонити і сказати, аби ви повідомили три цифри, які є на звороті картки, мовляв, це відділення банку, в якому банку ви обслуговуєтесь. Або коли ви щось продаєте, і вам хочуть надіслати гроші за товар, просять вказати ці три цифри для здійснення переказу коштів. Пам’ятайте, що цей код нікому не можна повідомляти.

Крім того, не використовуйте свій фінансовий номер для продажу в Інтернеті. Краще підключити у свого оператора або придбати додатковий номер телефону, який не буде пов'язаний з вашою банківською карткою. Відтак, буде дивним відразу, якщо на ваш телефон приходитимуть повідомлення щодо заборгованості по банківській картці, якщо цей номер до жодної банківської картки не прив’язаний.

Якщо вам мають надіслати гроші за товар і при цьому просять прийти до банкомату і здійснити певні операції, то не робіть цього. Так ви можете відписатись від своєї картки і перевести її на шахрая, змінивши фінансовий номер.

Фото — pexels.com

Як шахраї можуть отримати ваші гроші в Інтернеті — роз’яснення детектива

Новини по темі