Мобільний додаток

У парламенті може сформуватись "широка опозиція" у складі "Опозиційної платформи" та "ЄС" — політолог Олещук

22.07.2019 р., 10:43

У новому складі парламенту може сформуватись "широка опозиція" у складі "Опозиційної платформи – "За життя" та "Європейської солідарності", які технічно опиняються в основі опозиції, переконаний політолог, кандидат політичних наук Петро Олещук. Про це він повідомив в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведучі:

Богдан Буткевич, Христина Стець

"Формування коаліції — це питання іміджу. Одна річ, якщо об’єднуєшся в рамках коаліції, і ти таким чином отримуєш доступ до формування уряду. Якщо ти не потрапляєш в коаліцію, то який сенс з кимось об’єднуватись? На мою думку, "Слузі народу" було б цілком корисно створити коаліцію з "Голосом" Вакарчука, оскільки ця політсила мало відрізняється від "Слуги народу" за складом, за принципами формування і за публічною ідеологією, яку вони декларують. Водночас, у певних електоральних груп "Голос" має позитивне сприйняття, і тому вони могли б стабілізувати суспільні настрої", — зазначив Петро Олещук.

Політолог зауважив, що у парламенті може сформуватись "широка опозиція" у складі "Опозиційної платформи – За життя" та "Європейської солідарності", які технічно опиняються в основі опозиції.

"Найімовірніше, у нас буде унікальне утворення під назвою "широка опозиція" у складі "Опозиційної платформи – За життя" та "Європейської солідарності". Вони технічно опиняються в основі опозиції на даному етапі. І вони зараз будуть здебільшого зосереджуватися на критиці відповідних дій вже нової більшості, нової коаліції, нової влади, нового уряду", — сказав він.

Олещук прокоментував, що "Опозиційна платформа" Медведчука, насамперед, наголошуватиме на тому, що "Зеленський обіцяв мир якомога швидше, то давайте швидше мир. У нас є план Медведчука щодо організації цього миру, є напрацювання щодо проведення прямих переговорів з невизнаними республіками та Росією". Це той тренд, який досить активно прослідковується у всіх публічних заявах цієї політичної сили.

Відповідно до даних Національного екзит-полу, до парламенту проходять п'ять партій: "Слуга народу" (44,2%), "Опозиційна платформа – За життя" (11,4%), "Європейська солідарність" (8,8%), ВО "Батьківщина" (7,4%) та "Голос" (6,6%).

Прослухати повну версію.

Фото — rada.gov.ua

У парламенті може сформуватись "широка опозиція" у складі "Опозиційної платформи" та "ЄС" — політолог Олещук

Новини по темі