Мобільний додаток

Якою має бути українська дипломатія за нового президента — роз’яснення експерта

24.04.2019 р., 19:57

Керівник Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України Андрій Веселовський в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" пояснив, якою має бути українська дипломатія за нового президента. Він зауважив, що Міністерство закордонних справ потребує оновлення, окреслив головні завдання для наших дипломатів у сфері зовнішньої політики на найближчий період, а також дав поради новообраному президенту щодо його першого дипломатичного візиту.

Ведуча:

Оксана Маловічко

"Будь-якому державному організму потрібні зміни, оскільки світ змінюється. Міністерство закордонних справ теж повинно оновитися, тим паче у нас новий президент, людина іншого покоління, за якого проголосувала велика частина населення, серед якої і була молодь. Тому МЗС має омолодитися, має бути сучасна європейська структура", — зазначив Андрій Веселовський.

Веселовський зауважив, що міністерству закордонних справ варто показувати Україну зовнішньому світу, а не просто розповідати про те, що відбувається у зовнішньому світі.

"Першим завданням МЗС мало б бути показувати Україну зовнішньому світу. Саме демонстрація привабливості, інтересу України для тієї країни, в якій розташоване посольство, і повинно бути головною метою", — сказав він.  

Веселовський окреслив головні завдання для наших дипломатів у сфері зовнішньої політики на найближчий період.

"Завдання дуже відповідальні. І з приходом нового президента вони не змінюються. Головне завдання, яке було, залишається, і сьогоднішній указ Володимира Путіна, цьому тільки підтвердження. Агресор залишається агресором. Він створює зараз для нового президента, уряду і Верховної Ради фон, що "я залишаюсь господарем, я приймаю свої рішення, вам залишається тільки реагувати, і якщо ви буде реагувати не так, як треба, я буду далі натискати", — прокоментував експерт.

На цю тему — Рішення Росії видавати жителям ОРДЛО свої паспорти: як на це реагують в Україні і закордоном

Він наголосив, що дипломатія має поєднувати і політику, і економіку.

"Нам потрібно відштовхнутися від наступного: чи нові політичні зміни, які сталися днями, дають можливість Україні розвиватися активніше і швидше, чи вони дають змогу перейти з 2-3% ВВП на 5-7%, чи будуть відкриватися ширші можливості для бізнесу. У цьому випадку підтримка України європейськими країнами буде в рази більша. Тоді вони будуть не тільки співчувати нам чи суворо засуджувати, а будуть активніше намагатися перереформувати нашу економіку на зразок європейської. Тобто дипломатія має поєднувати і політику, і економіку", — розповів Веселовський.

Дипломат зі стажем виловив думку, куди з першим візитом варто поїхати нового обраному президенту Володимиру Зеленському.

"Я б поїхав до Словаччини. По-перше, це сусідня держава. По-друге, там новообраний президент, яка теж з громадянського суспільства. Крім того, саме Словаччина давала нам газ, коли Росія нам його прикручувала. Словаччина дуже гостро виступає в Європейському Союзі проти "Північного потоку-2". Також саме словаки символічно відкривати безвіз 2 роки тому на кордоні", — зауважив Веселовський.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія опрацювала 100% протоколів за результатами другого туру виборів президента України.

За Володимира Зеленського проголосували 73,22% виборців, Петра Порошенка підтримали 24,45% голосів виборців. 2,31% бюлетенів визнані недійсними. До 1 травня ЦВК має оголосити результати другого туру виборів.

Прослухати повну версію. 

На фото — Андрій Веселовський

Якою має бути українська дипломатія за нового президента — роз’яснення експерта

Новини по темі