Мобільний додаток

Пакистан закликав Індію сісти за стіл переговорів через ситуацію в районі Кашміра

27.02.2019 р., 15:01

Прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан закликав почати переговори з Індією через загострення військової ситуації в районі Кашміра.

Про це повідомляє Reuters.

За його словами, "здоровий глузд" має перемогти у суперечці двох ядерних держав.

"Історія говорить нам, що війни повні прорахунків. Моє питання полягає в тому, чи можемо ми допустити подібну помилку, володіючи такою зброєю? Ми повинні сісти за стіл переговорів і все обговорити", — сказав Хан.

Нагадаємо, між Індією та Пакистаном відбулося загострення військової ситуації в районі спірного регіону Кашмір. Пакистан заявляє, що збив два літаки ВПС Індії над лінією контролю між країнами в районі Кашміра, Індія у відповідь — пакистанський винищувач.

Видання The Guardian повідомляло, що напередодні ВПС Індії завдали удару по тренувальному табору бойовиків-ісламістів, розташованому на підконтрольній Пакистану території Кашміру. За словами глави індійського міністерства закордонних справ Віджая Гокхале, авіаудар став відповіддю на теракт, у результаті якого на початку лютого загинули близько 40 співробітників служби безпеки країни. У свою чергу влада Пакистану назвала дії Індії порушенням лінії контролю на спірній території.

Кашмір — спірна територія на північному-заході півострова Індостан. Поділ Кашміру не фіксований офіційними угодами про кордони, а сам регіон є місцем напруги між Індією та Пакистаном, країни в цьому регіоні розділяє так звана лінія контролю.

Імран Хан, фото з його Твіттер

Пакистан закликав Індію сісти за стіл переговорів через ситуацію в районі Кашміра

Новини по темі