Мобільний додаток

У Раді зареєстровано проект закону про заборону спостерігачів з Росії на виборах в Україні

4.02.2019 р., 15:28

Народні депутаті у Верховній Раді зареєстрували законопроект про заборону спостерігачів з Росії на виборах в Україні.

Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко у Фейсбук.


"Разом з колегами зареєстрували законопроект про неможливість участі спостерігачів з країни-агресора Росії на українських президентських і парламентських виборах", — написала вона.

Читайте також — Заборона російських спостерігачів і закриття дільниць в РФ пов'язані з двома ризиками — Яхно

За її словами, наприклад, Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі може включити росіян в свою моніторингову місію. Тому вона "закликала підтримати украінських дипломатів і на законодавчому рівні сказати росіянам - "НІ". Поки не віддасте Крим і Донбас".

Вона також додала, що на погоджувальній раді закликала колег, щоб Верховна Рада підтримала позицію української дипломатії, і прийняла законопроект, який унеможливить присутність російських спостерігачів в міжнародних місіях.

Нагадаємо, ЦВК станом на 1 лютого зареєструвала 28 кандидатів на пост глави держави. Вибори президента призначено на 31 березня, а вибори до Верховної Ради 9 скликання мають відбутися 27 жовтня — в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень Верховної Ради України.

Як повідомлялося, очільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ не буде реєструвати офіційних  спостерігачів від Росії на українських президентських виборах і сподівається на таке ж рішення від Центральної виборчої комісії. Окрім того, Україна вирішила не відкривати виборчі дільниці на території Росії.
 
фото — прес-служба президента України
У Раді зареєстровано проект закону про заборону спостерігачів з Росії на виборах в Україні

Новини по темі