Мобільний додаток

Україні як демократичній державі, яка розвивається, потрібне Суспільне мовлення — Чернотицький

21.11.2018 р., 14:32

Суспільне мовлення необхідне демократичні державі, переконаний член правління ПАТ "НСТУ" Микола Чернотицький. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" він розповів, чому НСТУ потрібне належне фінансування і на що мають йти кошти, про нові частоти, які отримало Українське радіо, а також про новий додаток для сматфонів.

Ми знаємо, що є петиція, яку підписують громадяни, які хочуть розбудови Суспільного. Ми знаємо, що європарламентарі на вашій стороні. Європейська мовна спілка також стурбована цим питанням. Завтра розгляд бюджету на 2019 рік. Ви оптиміст?

— Я сподіваюсь, що в бюджеті врахують інтереси Суспільного мовлення. Сьогодні буде засідання бюджетного комітету. Зважаючи на стан, в якому перебуває процес комунікації з парламентарями, я думаю, що вони все ж таки зроблять правильне рішення для розвитку Суспільного мовлення.

На фото: Микола Чернотицький 

Вони зроблять це під тиском необхідності реформ чи під тиском наших союзників?

— Всі останні реформи, які відбуваються, відбуваються під тиском західних партнерів. Частина парламентарів дійсно розуміє, навіщо Суспільне мовлення і як це має бути. Також є частина, яка хоче повернути державне мовлення. Україні як демократичній країні, яка розвивається, необхідне суспільне мовлення. Я думаю, що крок за кроком ми будемо доносити інформацію, що Суспільне мовлення це така ж важлива інституція, як й інші.

На що мають бути використані кошти, які ми недоотримали?

— Потреб, на які потрібно витрачати кошти, насправді багато. Першочергово, ми маємо виробляти контент. Якісний контент потребує грошей. По-друге, це технічна складова. Останні комплексні технічні рішення були в минулому тисячолітті, на жаль. Я дивуюсь, як сьогодні працюють деякі наші філіали. Добре, що західні партнери частково нас підтримують, ми їм вдячні, але це не є системно і цього недостатньо. Зі свого боку ми намагаємось робити оптимізацію будівель і приміщень.

Радіо і телебачення об’єднали свої зусилля у створенні контенту. Щоб радіо було чути, потрібні частоти. Деякі частоти ми вже виграли.

— Так, ми нарешті отримали частоту в Харкові. Ми також отримали частоти під радіо "Промінь" в деяких обласних центрах, а також Кривому Розі. Ми маємо надію, що невдовзі зможемо розвинути Українське радіо в обласних центрах там, де його немає, наприклад, в Одесі, Ужгороді та Івано-Франківську. Також плануємо розширювати кількість частот під "Промінь" та "Культуру".

Люди прагнуть повернути дротове радіо. Що буде з ним?

— Дротове радіо належить "Укртелекому". Наразі ця технологія вже є застарілою. Крім того, вона неефективна в обслуговуванні. Це технологія, яка вмирає у всьому світі.

Ми подумали про молодих та прогресивних людей, оскільки зараз є доступ до наших додатків на GooglePlay та AppStore.

— Так. У п’ятницю ми запустили додаток для смартфонів. Будь-хто може його завантажити і слухати Українське радіо на своїх гаджетах: і Перший канал, і Промінь, і Культуру. Це відбулось за підтримки наших донорів з Ради Європи, за що ми їм вдячні.

Докладніше: Мобільний додаток Українського радіо вже доступний для завантаження – Хоркін

Нагадаємо, посли G7 висловили стурбованість критичним недофінансуванням Суспільного мовлення, також Європейська мовна спілка  закликала забезпечити належне фінансування Суспільного.

Прослухати повну версію розмови.

Україні як демократичній державі, яка розвивається, потрібне Суспільне мовлення — Чернотицький

Новини по темі