Тетяна Герасимова: Щоб купувати онлайн безпечно, користуйтеся перевіреними сайтами

Тетяна Герасимова: Щоб купувати онлайн безпечно, користуйтеся перевіреними сайтами

Банківські картки. Дебетові та кредитні, збори та процентні ставки, картковий кредит. Правила безпеки користування банківськими картками. Боїтеся залишати гроші на картці, всю суму одразу переводите в готівку? Чи надійно зберігати заощадження на картковому рахунку?

Ази економіки опановуємо разом з програмою "Safe" і експерткою-тренеркою з фінансової грамотності Тетяною Герасимовою.

Що можете порадити при операціях з банківськими картками в Інтернеті?

Тетяна Герасимова: якщо ви часто розраховуєтеся за допомогою Інтернета, або сплачуєте за послуги на іноземних сайтах, раджу завести окрему дебітну картку. Ще одна порда для тих, кто постійно користується розрахунками і Інтернеті - для більшого рівня безпеки бажано завести окремий фінансовий мобільний телефон, сім-картку з номером, який ніде не буде "світитися". Він буде прив'язаний до ваших фінансових операцій, на нього приходити повідомлення з банку про ваші операції. Нині дуже поширені шахрайства, пов'язані з доступом до телефонного номера, коли шахраї можуть змінити пароль, від імені користувача цієї сім-карти робити будь-які фінансові операції.
 
Наскільки безпечно, розраховуючись в Інтернеті, надавати CCV-код?

Тетяна Герасимова: якщо це не шахрайський сайт, зазвичай інтернет-магазини підключені до платіжних систем, які гарантують високий рівень безпеки, вони не фіксують CCV-код, але ми не можемо без нього здійснити оплату. Якщо хтось заволодів вашою карткою, має всі дані вашої картки, не може зняти ваші гроші в банкоматі, тому що не знає вашого пін-коду, але може спробувати купити щось через Інтернет. Тому треба встановити ліміт по операціям в Інтернеті.


Прослухати повну версію розмови.