Мобільний додаток

Федір Лапій : Діти з протипоказаннями до щеплень мають бути захищені за рахунок вакцинованих

1.09.2018 р., 09:32

Здоров’я дошкільнят, школярів, студентів. Які довідки потрібно надавати у заклади освіти різних рівнів? Чи може адміністрація школи чи садка не допустити дитину до занять через відсутність у неї щеплень?

В ефірі Українського радіо у програмі "Ранковий формат" свою думку щодо вакцинації дітей висловив доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені Платона Шупика Федір Лапій.

Які довідки потрібно надавати у заклади освіти різних рівнів?

Федір Лапій: Міністерство освіти і науки України скасувало ряд довідок для відвідування дитячого колективу, на сьогоднішній день потрібно мати дві довідки - про проведення профілактичних щеплень а також про стан здоровя і відсутність контакту з інфікованими хворими.

Чи обов'язково робити щеплення, які з них потрібно зробити?

Федір Лапій: якщо дитина перебуває у колективі, вона не зможе обійти контакту з хворими, тому можна попередити ряд захворювань, наприклад, кір, адже маємо 500-600 випадків захворювання на цю хворобу щотижня. Скоро діти підуть до дитячих садків та шкіл, кількість захворювань на цю хворобу буде зростати. Ви повинні захистити свою дитину від кору і зробити щеплення.

Є закон України про освіту, який передбачає відвідання організованого колективу дітям, які вакциновані або мають протипоказання до проведення профілактичних щеплень. А захищені такі діти мають бути за рахунок тих, хто вакцинований і має імунітет.

Прослухати повну версію розмови.

Федір Лапій : Діти з протипоказаннями до щеплень мають бути захищені за рахунок вакцинованих

Новини по темі