Мобільний додаток

Більше 3000 родичів мають зниклих на сході України - Олександра Романцова

30.08.2018 р., 09:54

Новий закон про правовий статус осіб зниклих безвісти критично важливий, бо раніше зниклі люди не мали ніякого статусу, а їхні родичі не мали жодної підтримки від держави.

Про правовий статус осіб зниклих безвісти говорила в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" заступниця голови правління Центру громадянських свобод, координаторка правозахисної ініціативи "Євромайдан SOS" та ініціативи #LetMyPeopleGo  Олександра  Романцова.

На фото: Олександра Романцова

Чи допоможе врегулювати проблему зниклих безвісти новий закон про правовий статус осіб зниклих безвісти?

Олександра  Романцова: Насправді — це дуже важливо, тому що зниклі безвісти є дуже поширеним поняттям. Бувають побутові зникнення, коли людина пішла з дому і не повернулася, бо втратила свідомість. А тут важливо було уточнити, що зниклі безвісти саме в результаті воєнного конфлікту, який відбувається на сході України, або в результаті окупації. Насильницькі зникнення не завжди дотичні до того, що відбувається, бо інколи людина зникла безвісти після обстрілу, а не тому, що її хтось захопив у полон. Проте на даний момент ми маємо більше 3-х тис. звернень родичів, що вони вважають зниклими безвісти своїх родичів саме на сході України. Це дуже важливий момент, тому що зниклі безвісти, які потім знаходяться і змогли повернутися, то 80% з них були у полоні. Ця цифра показує скільки людей знаходиться у нелегальному полоні, там саме у підвалах на сході України. Це закон дає не тільки можливість правильно кваліфікувати такі зникнення, але і дає можливість родичам отримати певний статус, що в них є зниклий родич. Раніше зниклі люди не мали жодного  статусу, і їхні родичі, які втратили наприклад годувальника, не мали жодної підтримки. Тому цей закон критично важливий. Україні важливо виконувати міжнародні зобов'язання. В тому числі змінювати своє законодавство, щоб воно відповідало міжнародним нормам.

Прослухати повну версію розмову.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Новини по темі