Мобільний додаток

Ольга Гвоздьова: "Пенсійний фонд не попереджав переселенців про затримку пенсій"

6.08.2018 р., 19:51

Майже 570 тисяч внутрішньо переміщених осіб отримують пенсії. Але нещодавно з'ясувалося, що для частини переселенців з травня відбуваються затримки у виплатах, скасування пенсійних виплат.  

Ситуацію прокоментувала в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" координаторка з адвокації Громадського об’єднання "Донбас" Ольга Гвоздьова.

Варто почати спочатку, що сталося в травні. Оскільки у нас є гаряча лінія, на яку телефонують переселенці, до нас почали надходити повідомлення, що у відповідні дати виплатного періоду пенсія не прийшла. І ці повідомлення були масовими. Ми звернулися до Пенсійного фонду. Спочатку реакції не було. Тільки коли через депутата змогли звернутися, була інформація, що дійсно так. Проходить зміна в процедурах верифікації. Будуть, відповідно, змінені дати виплатні і буде затримка. На жаль, чомусь Пенсійний фонд не попереджає заздалегідь про це людей, щоб попередити таку паніку масову. Тому частині людей у травні пенсія була виплачена пізніше виплатного терміну, а частина не отримала взагалі. І як повідомив Пенсійний фонд, вони потрапили в списки Держприкордонслужби чи СБУ, що вони виїхали на постійне місце проживання на окуповану територію.

Тобто аргументація така, що відновити, повернути буде набагато складніше?

Так, але це не підставою з одного боку, бо частина людей дійсно не виїжджала. Тільки сьогодні ми отримали інформацію, що Пенсійний фонд частині людей, дані яких ми передавали, поновив виплати, але без заборгованості за травень-липень. А частині повідомили, що оскільки ви не зверталися, то ми вам не поновлювали. Але люди навіть не виїжджали нікуди. Що цікаво, що в ці списки також потрапив Ігор Козловський, який був у полоні. Він виїжджав за кордон з робочою поїздкою на короткий строк, але в результаті йому припинили виплату пенсії.

Якщо така людина потрапила в перелік цих людей, чи означатиме це, що буде легше відновити справедливість і повернути виплати?

Звісно, йому поновили дуже швидко, але це не вирішило проблеми. І якщо він знову поїде за кордон з робочою поїздкою, може статися те саме. Якщо порівняти зі звичайним пенсіонером, що відбувається зараз, людина приходить із заявою на поновлення. Вона чекає перевірку. А чекати її можна довго. Після перевірки чекати рішення комісії. Тільки після того буде відновлення виплати пенсії. Але за період, коли людина не отримувала пенсії, їй борг не повертають. Бо Кабмін видав постанову, у якій зазначено, що порядок повернення боргів буде виписаний окремо. І не прописує цього порядку. Дуже така хитра схема економії на людях.

Прослухати повну версію розмови
 

Ольга Гвоздьова: "Пенсійний фонд не попереджав переселенців про затримку пенсій"

Новини по темі