Володимир Борейко: "Державна екологічна інспекція не працює вже сім місяців"

Володимир Борейко: "Державна екологічна інспекція не працює вже сім місяців"

99% дельфінаріїв в Україні працюють нелегально, а умови утримання тварин в них порушені. У Верховній Раді пропонують заборонити дельфінарії та створити центр реабілітації для звільнених тварин. Перспективи ухвалення закону цього закону спрогнозував в ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. 
 
 
Володимир Борейко: Ні, цей закон не буде ухвалений. Він не буде ухвалений, тому що він популістський. І мафія дельфінаріїв дуже сильна, тому він не буде ухвалений. Ще треба додати що практично Верховна Рада вже мабуть з грудня працювати не буде. Почнуться вибори Президента України. Зараз змінами в Кримінальний кодекс, Адміністративний кодекс внесено вісім помилок і практично неможливо притягнути до відповідальності винних.  
 
Попри протести зоозахисників закриття дельфінарії в Україні сьогодні рідкість. З відомих випадків - це київський дельфінарій "Немо", який припинив свою роботу восени 2017 після рішення суду, численних порушень і протестів. Загалом яка загальна картина з дельфінаріями по Україні?
 
Володимир Борейко: У нас десь в Україні без Криму 6-7 дельфінаріїв. І працюють вони практично незаконно. Діючий закон, наприклад, стаття 25 говорить про те, що дельфінарій повинен мати саме морську воду. А діяльність дельфінаріїв, які не мають природної морської води заборонена. Але ці дельфінарії працюють не на природній морській воді. Вже зараз можна їхати їх закривати. Але ми цього зробити не можемо.
 
Це саботаж чи це нерозуміння проблеми?
 
Володимир Борейко: Цього ніхто не контролює. Навіщо приймати закони, якщо зараз ми не можемо контролювати ті проблеми, ті факти, ті заборони, які існують? У нас заборонена, наприклад, діяльність пересувних цирків і зоопарків? Заборонена. Але, на жаль, вони є.
 
Це, мабуть, і від місцевої влади залежить?
 
Володимир Борейко: Для того, щоб закрити, треба, щоб працював державний екологічний орган. А він зараз уже сім місяців не працює.
 
Тому все лягає на плечі активістів?
 
Володимир Борейко: А як активісти можуть закрити? Вибачте, але активісти не можуть працювати за державний орган.
 
Але вам вдалося закрити дельфінарій "Немо", наприклад.
 
Володимир Борейко: 10 років роботи і 5 судів. Ми - це не приклад. Потрібно так: приїхав пересувний звіринець, працює дельфінарій без морської води. Написав заяву в Державну екологічну інспекцію. Приїхала, розібралася, закрила. Все.
 
А зараз цього ніхто не може зробити?
 
Володимир Борейко: Так, технічно не можна. Це для зоозахисного руху головна проблема. У нас не працює законодавство.
 
Прослухати повну версію розмови